Ciuchcia Zdrowia w Parku Śląskim

piątek 15 maja 2015
  • Ciuchcia Zdrowia to fragment targów Expo Zdrowie skierowany do dzieci (fot. mat. organizatora)
    Ciuchcia Zdrowia to fragment targów Expo Zdrowie skierowany do dzieci (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 17 maja 2015
Gdzie: Chorzów
Jak się uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi? Co jeść, aby wyglądać i czuć się zdrowo? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy niedzielnych targów Expo Zdrowie oraz ich specjalnej części dla najmłodszych - Ciuchcia Zdrowia.

Expo Zdrowie to promocja zdrowego stylu życia poprzez mobilne wystawy organizowane w ogólnodostępnych miejscach. Targi te odbędą się w niedzielę, w Parku Śląskim w Chorzowie w godz. 11-15. Podczas nich będzie można m.in. zrobić szczegółowe pomiary (masy ciała, tkanki tłuszczowej, poziomu cukru itp.), komputerowo zbadać wiek biologiczny i skonsultować się z lekarzem. Uczestnicy targów popróbują zdrowej żywności i dowiedzą się czegoś więcej o profilaktyce zdrowia z dostępnych na miejscu publikacji.

Dla najmłodszych przegotowano specjalny program: Ciuchcię Zdrowia. To program profilaktyki zdrowia dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i gimnazjalnym oparty o NEWSTART Lifestyle Program, Weimar Institute, USA. Dzięki prostym i inteligentnym zabawom dzieci dowiedzą się jak należy się zdrowo odżywiać, dlaczego to takie ważne i co mogą powodować złe nawyki.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Więcej informacji o Ciuchci w Parku Śląskim, znajduje się tu: www.parkslaski.pl.

 

Kategoria: Wydarzenia