Hokej na folii i walka na poduszki na Polu Bitewnym

poniedziałek 25 maja 2015
  • Podczas Dnia Dziecka organizowanego przy Warowni Pszczyńskich Rycerzy odbędą się liczne, mrożące krew w żyłach pokazy (fot. mat. organizatora)
    Podczas Dnia Dziecka organizowanego przy Warowni Pszczyńskich Rycerzy odbędą się liczne, mrożące krew w żyłach pokazy (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 30 maja 2015 - niedziela 31 maja 2015
Gdzie: Pszczyna
Dzień Dziecka to okazja, by otworzyć Bramę Walecznych, prowadzącą na Pole Bitewne obok Warowni Pszczyńskich Rycerzy, tym samym inaugurując sezon imprez plenerowych. Pierwsza obfitować będzie w liczne atrakcje.

Świętowanie Dnia Dziecka rozpocznie się 30 maja w południe, kiedy Włodarz oficjalnie powita gości. Pół godziny później zaplanowano pierwszy konkurs, a o godz. 13 pokaz fakira.
Następnie przyjdzie czas na zabawy integracyjne i program interaktywny „Przygody pędziwiatra”. O godz. 16 zaplanowano konkurs o złote gacie Włodarza, a pół godziny później - pokaz tańca średniowiecznego.
Później swoje sztuczki znów zaprezentuje fakir, będą konkursy i warsztaty tańca dawnego, a o godz. 18.30 - walka na poduszki.
Dzieci będą mogły również postrzelać z łuku, zagrać w hokeja na folii, pokonać tor przeszkód i slalom na „warownym koniu”, a także przejechać się na żywym wierzchowcu. Czeka je też walka na równoważni, zawody w rzucie podkową, układanie klocków lego i szaleństwa na dmuchańcach.
Na imprezę dorośli wchodzą za dukata (równowartość 10 zł do wykorzystania w restauracji), a dzieci - za dukata czekoladowego (równowartość 25zł,  nie podlega rozliczeniu).
31 maja program atrakcji będzie taki sam, jak poprzedniego dnia.

Kategoria: Wydarzenia