Filmowy OCH i zwierzaki na Dzień Dziecka

piątek 29 maja 2015
  • Edukacyjna akcja schroniska i sklepu Leopardus to ciekawa propozycja na spędzenia Dnia Dziecka (fot. mat. organizatora)
    Edukacyjna akcja schroniska i sklepu Leopardus to ciekawa propozycja na spędzenia Dnia Dziecka (fot. mat. organizatora)
  • W Galerii Katowickiej dzieci będą mogły bawić się z ekscentrycznym przybyszem z kosmosu (fot. mat. organizatora)
    W Galerii Katowickiej dzieci będą mogły bawić się z ekscentrycznym przybyszem z kosmosu (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 29 maja 2015 - niedziela 31 maja 2015
Gdzie: Katowice
Akcja edukacyjna Fundacji Przystanek Schronisko, pokaz egzotycznych zwierząt oraz całodniowa zabawa z bohaterem filmu "Dom" to atrakcje przygotowane przez Galerię Katowicką z okazji Dniem Dziecka.

Pierwsze atrakcje w Galerii Katowickiej czekają już od 29 maja. Sklep zoologiczny Leopardus przygotował edukacyjne pokazy egzotycznych zwierząt. Odwiedzający będą mogli zobaczyć m.in.: krokodyla, kurę jedwabistą, papugę ara araruna i skunksa. 

W dniach 30-31 maja podopieczni Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Milowickiej będą obecni na akcji edukacyjnej połączonej ze zbiórką pieniędzy. – Chcemy przy okazji Dnia Dziecka, czyli radosnego czasu dla małych i dużych dzieci, promować także wrażliwość na potrzebujące zwierzaki. Spotkanie z wolontariuszami fundacji i przede wszystkim podopiecznymi schroniska to edukacja przez doświadczenie dla naszych pociech – mówi Dawid Prymas, dyrektor ds. marketingu i PR Galerii Katowickiej. – Przygarnięcie psa lub kota może okazać się najlepszym prezentem – dodaje. Wolontariusze przybliżą procedury adopcyjne, a także udzielą wskazówek dotyczących prawidłowej opieki oraz rozwiązywania problemów z domowymi zwierzętami. Nie zabraknie także animacji dla dzieci.

Dodatkową atrakcją przygotowaną z myślą o najmłodszych jest zaplanowana na sobotę 30 maja zabawa z OCHem, bohaterem filmu DOM. W strefie OCH-party animatorzy będą czekać z grami, zabawami i konkursami dla całej rodziny. Będą pokazy baniek mydlanych i zamykanie chętnych w bańce, strefa maluchów z basenem z kolorowymi kulkami i dmuchanymi zamkami, budowanie domków z klocków, warsztaty taneczne z instruktorem, konkursy i całe mnóstwo innych atrakcji.
 
Kategoria: Wydarzenia