Szpital dla wiewiórek i wielkie kosiarki

czwartek 11 czerwca 2015
  • Piknik w Parku Leśnym to propozycja na edukacyjną zabawę z całą rodziną (fot. mat. organizatora)
    Piknik w Parku Leśnym to propozycja na edukacyjną zabawę z całą rodziną (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 13 czerwca 2015 - niedziela 14 czerwca 2015
Gdzie: Katowice
Do którego szpitala trafiają chore wiewiórki i dziki? Jak działa zadymiarka kanalizacyjna? Jak wygląda poduszkowiec? Tego i wielu innych rzeczy będzie się można dowiedzieć podczas Leśnego Pikniku Rodzinnego - Ekoodpowiedzialnie.

Piknik odbędzie się 13 i 14 czerwca w Katowickim Parku Leśnym w Dolinie Trzech Stawów.

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Foton z Politechniki Śląskiej pokażą, jak zrobić baterię z cytryny, a Grupa Eksperymentatorzy z Uniwersytetu Śląskiego udowodni, że woda może wrzeć w temperaturze pokojowej. Na stoisku Lasów Państwowych będzie zaznajomić się z działalnością leśnego pogotowia ratunkowego, zrobić budki lęgowe, rozpoznać zwierzęta po tropach i bezpiecznie zajrzeć do wnętrza ula. Pracownicy Katowickiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej zaprezentują działanie zadymiarki kanalizacyjnej, zaś Zakład Zieleni Miejskiej odpali wielkie kosiarki. Ponadto Grupa Dąbrowscy pokaże samochód elektryczny Renault Zoe, a pracownia modelarska Ikar przywiezie zasilane prądem multikoptery oraz poduszkowce.

W programie znajdą się spektakle teatralne i koncerty. Będzie również można wymienić elektrośmieci na sadzonki i skorzystać z porad ogrodniczych.

W oba dni piknik zacznie się o godz. 13. Organizatorami są katowicki Urząd Miejski i Lasy Państwowe. Wstęp wolny.

Kategoria: Wydarzenia