McDonald’s zaprasza do amerykańskiej ciężarówki i kina 3D

poniedziałek 15 czerwca 2015
  • Mobilne kino z filmem w technologii 3D, prezentującym, jak powstają dania w McDonald’s przyjedzie do Rybnika i Raciborza (fot. mat. organizatora)
    Mobilne kino z filmem w technologii 3D, prezentującym, jak powstają dania w McDonald’s przyjedzie do Rybnika i Raciborza (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 27 czerwca 2015 - niedziela 28 czerwca 2015
Rodzice, świadomi, jak ważne jest zdrowe odżywianie, coraz rzadziej kupują dzieciom fast foody. Sieć restauracji McDonald’s postanowiła ich przekonać, że w jej murach najmłodsi zjedzą zdrowiej, niż się powszechnie sądzi.

Ma w tym pomóc projekt „Nasze Produkty, Twoje Pytania”, na który składa się multimedialna ekspozycja, zainstalowana na mobilnej platformie. Ciągnięta jest ona przez wielką amerykańską ciężarówkę od miasta do miasta. Wkrótce zawita do Rybnika (27 czerwca) i Raciborza (28 czerwca).
Pokaz obejmuje m.in. panele 3D, dzięki którym zwiedzający mogą wirtualnie „dotknąć” surowców, z których przygotowywane są posiłki w McDonald’s. Po założeniu specjalnych okularów przed oczami widza pojawia się wirtualny produkt, zawieszony w powietrzu. Można go obejrzeć z dowolnej strony, a nawet dowiedzieć się, jak wygląda jego struktura wewnętrzna. Podczas prezentacji dzieci i rodzice poznają m.in. odpowiedź na pytanie, dlaczego frytki w McDonald’s są takie długie.
Drugą częścią ekspozycji jest mobilne kino z filmem w technologii 3D, prezentującym, jak powstają dania w McDonald’s: od pola, na którym rosną ziemniaki do gotowej frytki, czy od krowy do hamburgera. Trzeci element to gogle 3D umożliwiające odbycie wirtualnego spaceru po kuchni McDonald’s.
Obok multimedialnej ciężarówki zaparkuje food truck, w którym można będzie kupić hamburery, frytki czy koktajle.
A wy, jesteście wrogami fast foodów? A może czasem dajecie się namówić dziecku na kupno hamburgera? Przekonuje was akcja McDonald’s, czy raczej ta sieć źle Wam się kojarzy?

Kategoria: Wydarzenia