Ave Verum dla dorosłych i dzieci

środa 17 czerwca 2015
  • Na drugiej odsłonie ANNUM FESTIVAL nie zabraknie muzycznych warsztatów dla dzieci (fot. mat. organizatora)
    Na drugiej odsłonie ANNUM FESTIVAL nie zabraknie muzycznych warsztatów dla dzieci (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 20 czerwca 2015 - niedziela 21 czerwca 2015
ANNUM Festival to muzyczna machina czasu, która przeniesie nas do świata suto zastawionych stołów, głębokiej wiary i uduchowionego mistycyzmu. Przed koncertami ANNUM KIDS proponuje dzieciom warsztaty, podczas których będą mieli okazję poznać muzykę od zupełnie innej strony.

Druga odsłona ANNUM Festival związana jest z okresem Bożego Ciała. Wykonawcą koncertów AVE VERUM będzie światowej sławy polski kontratenor Piotr Olech współpracujący na co dzień z najbardziej znamienitymi, europejskimi zespołami specjalizującymi się w historycznym wykonawstwie muzyki dawnej. 

W Chorzowie koncert odbędzie się 20 czerwca o 14 w Kościele Św. Marii Magdaleny. Tego dnia o 13 w Chorzowskim Centrum Kultury odbędą się warsztaty "Co w trawie piszczy" skierowane do dzieci w wieku 4-7 lat. Dzieci będą miały okazję pobawić się barwą i rytmem, zderzyć brzmienie muzyki dawnej z muzyką współczesną, a przede wszystkim dostaną możliwość twórczego działania. Na warsztatach badać będą dźwięk drewienek, kamyków i szkiełek. 

W Tarnowskich Górach koncert odbędzie się 21 czerwca o 13 w Kościele Św. Jana Chrzciciela i Św. Kamila, a warsztaty "Co w trawie piszczy" odbędą się o 13 w Tarnowskim Centrum Kultury. 

Koszt zajęć to 1 zł, potrwają one 45 minut. Na warsztaty należy zapisać się na stronie festiwalu. Na koncerty wstęp jest bezpłatny. 

Kategoria: Wydarzenia