Kowalstwo artystyczne i kakemono dla przedszkolaków

poniedziałek 29 czerwca 2015
  • Podczas warsztatów w Muzeum Miejskim "Sztygarka" dzieci poznają m.in. zapomniane zawody oraz stworzą biżuterię z drutu (fot. mat. organizatora)
    Podczas warsztatów w Muzeum Miejskim "Sztygarka" dzieci poznają m.in. zapomniane zawody oraz stworzą biżuterię z drutu (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 30 czerwca 2015 - wtorek 7 lipca 2015
Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej zaprasza dzieci na warsztaty etnologiczne. Maluchy będą mogły poznać tradycje kultur z różnych kontynentów.

Pierwsze zajęcia zaplanowano 30 czerwca. O godz. 10 dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach poświęconych Indianom oraz symbolom ich kultury, takim jak pióropusze, tipi czy totemy. Tego samego dnia zaplanowano zajęcia z cyklu „Zapomniane zawody wsi polskiej” - o godz. 11 dzieci spróbowują sił w garncarstwie, a o godz. 13 w plecionkarstwie.
3 lipca o godz. 10 najmłodsi wybiorą się w podróż do Włoch, podczas warsztatów poświęconych makaronowi i maskom karnawałowym. Później poznają kolejne stare polskie zawody: kowalstwo artystyczne (będą robić biżuterię z drutu) i tkactwo.
Z kolei 7 lipca zaplanowano warsztaty poświęcone irlandzkim druidom, tańcom i koniczynie, a następnie kulturom azjatyckim - dzieci nauczą się podstaw filcowania, zgłębiając obyczaje Mongołów, zaś podczas zajęć o Japonii zapoznają się z ceremonią picia herbaty, sztuką origami i malarstwem kakemono.
Zapisy na zajęcia przyjmowane są pod numerem telefonu 32 726 41 85.

Kategoria: Wydarzenia