Wyższy Poziom w Katowicach

piątek 3 lipca 2015
  • "Wyższy Poziom" to projekt, w który zaangażowały się instytucje naukowe i kulturalne z całego miasta (fot. mat. organizatora)
    "Wyższy Poziom" to projekt, w który zaangażowały się instytucje naukowe i kulturalne z całego miasta (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 3 lipca 2015 - niedziela 30 sierpnia 2015
Gdzie: Katowice
Projekt "Wyższy Poziom" to unikatowe na skalę kraju przedsięwzięcie, które ma przybliżać mieszkańcom ofertę kulturalną i edukacyjną regionu oraz ułatwiać aktywne uczestniczenie w najciekawszych projektach.

"Wyższy Poziom" współtworzyć będą m.in.: Teatr Śląski, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia (NOSPR), Uniwersytet Śląski, Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów, Urząd Miasta Katowice oraz inne organizacje jak Galeria Renesans, Szkoła Aranżacji Muzycznej „Sekwencja”, Teatr Bez Sceny, Teatr Trip i Uniwersytet Rozwoju. Tylko w wakacje odbędzie się co najmniej 75 wyjątkowych wydarzeń.

Wtorek to dzień aktywności Uniwersytetu Śląskiego w Galerii Katowickiej. W ramach realizacji projektu powstanie cykl wystaw, warsztatów, pokazów i spotkań realizowanych przez wybitnych specjalistów, pracowników i absolwentów Uczelni.

Na każdą środę lipca i sierpnia zaplanowano zajęcia w ramach Małej AKADEMII Sztuk Pięknych Galerii Katowickiej. Projekt artystyczno-edukacyjny Galerii Pracownia Renesans wprowadzi dzieci w świat kultury i sztuki, będzie realizowany w formie cyklicznych warsztatów, których celem jest przybliżenie specyfiki nowych mediów i twórcze eksperymentowanie.

Cykliczne zajęcia zaplanowano także na każdą sobotę oraz niedzielę lipca i sierpnia. Teatr Trip przygotował program zajęć artystycznych oraz rozrywkowych, a Galeria Pracownia Renesans poprowadzi zajęcia otwarte pod nazwą „Rodzinne Inspiracje”. Powstanie też Czwarta Scena – Scena w Galerii, zobaczyć będzie można premiery i wybrane przedstawienia Teatru.

Większość aktywności w ramach projektu odbywać się będzie na poziomie +2 Galerii Katowickiej. Wybrane atrakcje odbywać się będą także na antresoli z widokiem na ul. 3 Maja. Szczegółowy harmonogram na stronie Galerii Katowickiej.

Kategoria: Wydarzenia