Średniowieczne planszówki w muzeum

piątek 10 lipca 2015
  • Wystawę "Imago Belli" można będzie oglądać do 15 września (fot. mat. muzeum)
    Wystawę "Imago Belli" można będzie oglądać do 15 września (fot. mat. muzeum)
Kiedy: 
  • czwartek 2 lipca 2015 - wtorek 15 września 2015
Interaktywne makiety dawnych bitew oraz kolekcje figur, prezentujących stroje i uzbrojenie europejskich żołnierzy to atrakcje, które z pewnością zainteresują chłopców i ich tatusiów. Na wystawę „Imago Belli albo jak w dawnej Polszcze woyowano” zaprasza „Sztygarka”.

Na wystawie w Muzeum Miejskim "Sztygarka" można nie tylko obejrzeć ryciny i wyobrażenia kartograficzne bitew toczonych w XVII wieku przez Rzeczpospolitą Obojga Narodów, ale również samemu wziąć udział w takiej bitwie. Umożliwiają to interaktywne makiety oraz kolekcje figur wojskowych. Dzięki nim można, przy pomocy mobilnych elementów, zrekonstruować daną bitwę, a także przedstawić różne warianty taktyczne.
Dzieci powyżej 10. roku życia w każdy czwartek w godz. od 10 do 19 mogą zagrać w gry historyczne, m.in.  średniowieczne planszówki: „Alquerque”, „Forteca” i „Hnefatafl”. Każdy, kto opanuje zasady gry „Ogniem i mieczem”, będzie mógł 27 sierpnia wziąć udział w turnieju o Buławę Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza będącym ukoronowaniem wszystkich wakacyjnych rozgrywek. Wystawę można oglądać do 15 września.

Kategoria: Wydarzenia