Tajemnice, archeologia i plażowanie w muzeum

poniedziałek 3 sierpnia 2015
  • Środowe Spotkania w Muzeum Zagłębia będą odbywać się przez cały sierpień (fot. mat. organizatora)
    Środowe Spotkania w Muzeum Zagłębia będą odbywać się przez cały sierpień (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 5 sierpnia 2015 - poniedziałek 31 sierpnia 2015
Gdzie: Będzin
Tworzyć jak słynny malarz, szukać skarbów w podziemiach oraz przenieść się w czasie - do średniowiecznego grodu, albo na plażę z ubiegłego wieku. To wszystko będzie możliwe podczas Środowych Spotkań w Muzeum Zagłębia w Będzinie.

W każdą środę sierpnia Muzeum Zagłębia zaprasza dzieci na warsztaty, zwiedzanie i spotkania z muzealnikami.
Już 5 sierpnia dzieci obejrzą w Pałacu Mieroszewskich wystawę Art Passions, będącej efektem projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Później same spróbują sił jako malarze.
Tydzień później maluchy postarają się rozwikłać tajemnice historii Wzgórza Zamkowego i jego magicznych miejsc, a także Podziemi, w których poszukają skarbów.
Zajęcia 19 sierpnia inspirowane będą wystawą „Dawne plażowanie – moda i obyczaje plażowe w XX wieku”. Dzieci najpierw obejrzą, w jakich strojach opalały się i pływały ich pra-prababcie, a potem wezmą udział w warsztatach tworzenia retro pocztówek metodą kolażu, zabawach w piasku i konkursach z nagrodami.
W ostatnią środę sierpnia zaplanowano warsztaty archeologiczne. W ich programie znajdzie się zwiedzanie wystaw o łużyckiej osadzie i średniowiecznym grodzie.
Środowe spotkania zaczynać się będą o godz. 10. Są  bezpłatne, ale trzeba się zapisać pod numerem 32 267 77 07, wew. 22.

Kategoria: Wydarzenia