Wakacje z archeologią

czwartek 6 sierpnia 2015
  • Spotkania z archeologami organizuje Muzeum Górnośląskie w Bytomiu (fot. mat. organizatora)
    Spotkania z archeologami organizuje Muzeum Górnośląskie w Bytomiu (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 18 sierpnia 2015 - czwartek 20 sierpnia 2015
Gdzie: Bytom
Czym różni się skarb archeologiczny od pirackiego, kto i gdzie najczęściej znajduje skarby i jakie są ich dalsze losy, a także czym naprawdę były i do czego służyły?

Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy warsztatów w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu w dniach 18-20 sierpnia. Spotkania z archeologią towarzyszą prezentowanej w Muzeum Górnośląskim ekspozycji "Odkrywcy skarbów. Archeologia Górnego Śląska".

Archeolodzy podzielą się wiedzą ze swoimi młodszymi kolegami oraz pomogą szukać ukrytych skarbów. Elementami zajęć będą ponadto zagadki, zadania plastyczne oraz tworzenie miniwystawy, na której uczestnicy pokażą odnalezione przedmioty. Znalezienie skarbu nie zawsze jest proste, dlatego pomocne okażą się wskazówki i mapy przygotowane przez prowadzących specjalnie na tę okazję.

Każde ze spotkań będzie miało inną formułę. Zainteresowani mogą więc uczestniczyć w 1, 2 lub 3 warsztatach. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 10, a koszt udziału wynosi 1 zł. Obowiązują zapisy, które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Kategoria: Wydarzenia