Plenerowe kino nauczy być dobrym rodzicem

niedziela 6 września 2015
  • Kino plenerowe połączone z poradami psychologa to część kampanii "Projektor Świadomości" (fot. mat. organizatora)
    Kino plenerowe połączone z poradami psychologa to część kampanii "Projektor Świadomości" (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 20 sierpnia 2015 - czwartek 10 września 2015
Gdzie: Będzin
Seanse filmów związanych z profilaktyką przemocy w rodzinie i prelekcje specjalistów, u których rodzice mogą szukać wsparcia w zakresie wychowania dzieci, złożą się na kampanię „Projektor świadomości - Obalamy mity 2015”, realizowaną w Będzinie.

Celem kampanii jest podnoszenie świadomości społecznej na temat przyczyn i skutków przemocy w rodzinie, a także informowanie o formach pomocy osobom dotkniętym przemocą i stosującym przemoc w rodzinie. Głównym elementem kampanii będą seanse kina plenerowego uzupełnione prelekcją psychologa, wspólną analizą filmów i dyskusją nad kontrowersyjnymi wątkami. Widzowie otrzymają też materiały informacyjne.

Pierwszy seans zaplanowano 20 sierpnia na boisku przy Zespole Szkół nr 4, przy ul. Jedności 38 w dzielnicy Łagisza. Będzie można zobaczyć film „Uprowadzona” w reżyserii Pierra Morela. Tydzień później w parku Warpie przy Strefie Aktywności Rodzinnej przy ul. 1 Maja wyświetlony zostanie „Chrzest” w reżyserii Marcina Wrony. Z kolei 3 września na placu przy filii Ośrodka Kultury w Grodźcu przy ul. Słowackiego 2 obejrzeć będzie można film „Joe” w reżyserii Davida Gordona Greena. Ostatni film „Plac Zbawiciela” Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze wyświetlony zostanie 10 września na placu przy zamku w Będzinie.

Celem kampanii jest poprawa sytuacji rodzin zagrożonych przemocą w rodzinie, promocja pozytywnych wzorców rodzicielskich, a także wzrost świadomości społecznej na temat przemocy w rodzinie.

Kampanię realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Urzędem Miasta w Będzinie i Stowarzyszeniem „Zaczarowana Pomoc”. Wszystkie seanse zaczynają się o godzinie 20.

Kategoria: Wydarzenia