Celtycka muzyka, tańce i baśnie

czwartek 20 sierpnia 2015
  • Festiwal Celtycki w Będzinie to największa taka impreza w Europie Środkowej (fot. mat. organizatora)
    Festiwal Celtycki w Będzinie to największa taka impreza w Europie Środkowej (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 21 sierpnia 2015 - niedziela 23 sierpnia 2015
Gdzie: Będzin
XIII Festiwal Muzyki Celtyckiej Zamek, największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowej, zbliża się wielkimi krokami. Od 21 do 23 sierpnia Będzin stanie się centrum kultury Celtów.

Podczas festiwalu wystąpią m.in. zespół Beltaine, jedna z bardziej oryginalnych grup polskiej sceny folkowej, która wraz z będzińskim Urzędem Miejskim jest współorganizatorem festiwalu. Wśród gwiazd będą m.in. francuska grupa Plantec, łącząca tradycję i współczesność w muzyce bretońskiej czy będziński zespół tańca irlandzkiego Galway.

Podczas imprezy będzie można nie tylko posłuchać muzyków z całej Europy, ale też wziąć lekcje tańca i gry na instrumentach. Wśród dodatkowych atrakcji zaplanowano kiermasz rękodzieła związanego z kulturą celtycką i ludową. Będą też pokazy tańca z ogniem i opowieści o elfach w wykonaniu grupy Galeony Baśni. Festiwal odbędzie się na Wzgórzu Zamkowym, a mała scena stanie na dziedzińcu Ośrodka Kultury. Początek imprezy w piątek o godz. 20. W sobotę i niedzielę zabawa zaczynać się będzie o godz. 17.

Kategoria: Wydarzenia