Pieczenie pizzy i inne atrakcje dla juniorów i seniorów

niedziela 30 sierpnia 2015
  • Finałem pikniku rodzinnego w Zabrzu będzie występ Kasi Popowskiej (fot. mat. organizatora)
    Finałem pikniku rodzinnego w Zabrzu będzie występ Kasi Popowskiej (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 5 września 2015
Gdzie: Zabrze
Podczas drugiej edycji miejskiego pikniku „Rodzina Razem w Zabrzu od juniora do seniora” atrakcje czekają zarówno na dzieci, jak i rodziców oraz dziadków. Organizatorzy zapewniają, że nikt nie będzie się nudził.

W programie pikniku znajdą się m.in. warsztaty kulinarne polegające na rodzinnym przygotowaniu pizzy, warsztaty tworzenia ozdób z filcu i malowania obrazów oraz karaoke. Dzieci będą mogły dać sobie pomalować buzie, poskakać na dmuchańcach i zagrać w planszówki. Zorganizowane zostaną warsztaty udzielania pierwszej pomocy, będzie można też obserwować niebo w mini planetarium. Dla całych rodzin przygotowano konkurencje sportowe i zajęcia zumby, zaplanowano również pokaz piłkarskich talentów, a dla babć kurs makijażu.
W programie znajdą się warsztaty nordic walking, zaś seniorów zainteresować powinny badania poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia. Będzie można też zrobić sobie zabawne zdjęcia w fotobudce i wziąć udział w konkursie na wielopokoleniową superrodzinkę.
Piknik odbędzie się 5 września w godz. od 14 do 19, na scenie Śląskiego Rancha przy ul. Webera 18. Gwiazdą dnia będzie Katarzyna Popowska. Wstęp wolny. Dla pierwszych ośmiuset posiadaczy karty „Programu Rodzina na 5+” oraz „Programu Zabrzański Senior 65+” przewidziano bezpłatny poczęstunek.

Kategoria: Wydarzenia