Rajd ku przygodzie

sobota 5 września 2015
  • Sosnowiecki Rajd Przygodowy odbędzie się 19 września (fot. mat. organizatora)
    Sosnowiecki Rajd Przygodowy odbędzie się 19 września (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 19 września 2015
Gdzie: Sosnowiec
Chcesz przeżyć przygodę? Sprawdzić umiejętność posługiwania się mapą i kompasem? Zmierzyć się z zadaniami sprawnościowymi i logicznymi? Wygrać atrakcyjne nagrody? Jeśli tak - wybierz się z rodziną na I Sosnowiecki Rajd Przygodowy.

Rajd, zaplanowany 19 września w Parku im. Jacka Kuronia, to zawody na orientację, podczas których startujący na podstawie map przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji szukać będą określonych miejsc w terenie i wykonywać zadania.
Rajd został przygotowany z myślą zarówno o doświadczonych uczestnikach rajdowych zmagań, jak i nowicjuszy w każdym wieku. Zawody przeprowadzone zostaną na trzech trasach do wyboru. Dla dzieci z mamami, ojcami, babciami, dziadkami, ciociami lub wujkami wytyczono trasę Rodzinną. Wyznaczono też trasę Open przeznaczoną dla początkujących, którzy będą walczyć o punkty indywidualnie lub w parach oraz trasę Profi dla tych, którzy niejeden rajd przeżyli i nie boją się samotnie stawić czoła wyzwaniu.
Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody, a ci, którzy nie dotrą na metę jako pierwsi, wezmą udział w losowaniu sportowych nagród pocieszenia. Każdy zawodnik otrzyma pamiątkową koszulkę techniczną, poczęstunek, a wszystkie dzieci mogą liczyć na dyplomy.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zapisywać się można od 7 września, od godz. 18, postępując zgodnie z instrukcjami na stronie www.rajd.mosir.sosnowiec.pl. Start rajdu przewidziano o godz. 11, a biuro zawodów czynne będzie od godz. 9.30.

Kategoria: Wydarzenia