Strefa LEGO w Katowicach

wtorek 15 września 2015
  • Klocki LEGO od 83 lat niezmiennie cieszą dzieci pobudzając ich kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne (fot. foter.com)
    Klocki LEGO od 83 lat niezmiennie cieszą dzieci pobudzając ich kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne (fot. foter.com)
  • LEGO Polska w 8 miastach Polski organizuje spotkania, warsztaty i zabawy z dziećmi. 19-20 września zawita do Katowic (fot. mat. organizatora)
    LEGO Polska w 8 miastach Polski organizuje spotkania, warsztaty i zabawy z dziećmi. 19-20 września zawita do Katowic (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 19 września 2015 - niedziela 20 września 2015
Gdzie: Katowice
Klocki LEGO powstały w 1932 roku w Danii. Ich nazwa LEg GOdt to po duńsku „baw się dobrze”. Z pewnością dobrze będą bawić się goście Galerii Katowickiej w najbliższy weekend – stanie tam Strefa LEGO z mnóstwem atrakcji.

W weekend 19-20 września w Galerii Katowickiej odbędzie się wielki, otwarty event z klockami LEGO w roli głównej. Na fanów kreatywnego budowania czeka 5 stref tematycznych: LEGO Friends, gdzie zostaną pokazane zestawy z nowej sub-linii LEGO Friends Pop Star. Stanie także scena muzyczna, na której odbędą się lekcje tańca we współpracy z Egurrola Dance Studio; LEGO Elves dla maluchów zafascynowanych światem fantasy, magią i przygodami elfów - w tej strefie będzie można także zagrać na tabletach w „LEGO Elves - Unite the Magic”; LEGO Ninjago - tu mali wojownicy będą mogli sprawdzić, czy są prawdziwymi ninja, wypełniając 5 misji, po ukończeniu których otrzymają dyplom ninja oraz upominek - tutaj też dzieci będą mogły pograć na tabletach w „LEGO Ninjago Tournament” oraz dla starszych dzieci LEGO Video Games z konsolami PlayStation 4 i zainstalowanymi grami video LEGO m.in. LEGO Jurassic World. Najmłodsze dzieci w wieku od 1,5 roku życia będą zachwycone ogromnym „basenem” wypełnionym klockami LEGO DUPLO, stoliczki do zabawy, gdzie będą mogły układać swoje pierwsze budowle oraz ścianką foto z motorem 3D LEGO DUPLO, na który można będzie wsiąść i zrobić sobie zdjęcie.

Impreza odbędzie się 19 i 20 września w godz. 11-19 w Galerii Katowickiej, przy ul. 3 Maja 30.

Kategoria: Wydarzenia