Ozdoby z wiórków osikowych i malowanie na szkle

wtorek 29 września 2015
  • Na zajęciach w Centrach Handlowych Auchan będzie można nauczyć się wykonywania ozdób i drobnych przedmiotów użytkowych (fot. mat. organizatora)
    Na zajęciach w Centrach Handlowych Auchan będzie można nauczyć się wykonywania ozdób i drobnych przedmiotów użytkowych (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 3 października 2015
  • sobota 10 października 2015
  • sobota 17 października 2015
  • sobota 24 października 2015
  • sobota 31 października 2015
Ludowe techniki tworzenia ozdób i drobnych przedmiotów użytkowych będzie można poznać podczas cyklu warsztatów artystycznych „Poznaj sekrety rzemiosła” w centrach handlowych Auchan.

Podczas pierwszych zajęć, 3 października, w gliwickim i mikołowskim centrum handlowym będzie można nauczyć się bibułkarstwa, w Żorach malowania na szkle, zaś w Bielsku-Białej wykonywania ozdób z wiórków osikowych. - Warsztaty rzemiosła cieszyły się w minionym roku ogromnym zainteresowaniem. Dlatego postanowiliśmy ponownie zorganizować cykl zajęć, w których udział chętnie biorą nie tylko najmłodsi, lecz także dorośli - mówi Aleksandra Złotek, menedżer Centrów Handlowych Auchan w Mikołowie, Gliwicach, Bielsku-Białej oraz Żorach.

Kolejne zajęcia zaplanowane 10, 17, 24 oraz 31 października odkryją przed uczestnikami również sekrety wikliniarstwa oraz rzeźbiarstwa.

Sił w tworzeniu ozdób będzie można spróbować od godziny 11 do 17. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a materiały zapewnia organizator. Patronat merytoryczny nad cyklem objął Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie.

Kategoria: Wydarzenia