„Czytaj dla odmiany” na osiedlu Witosa

środa 7 października 2015
  • Festyn rodzinny na os. Witosa to mnóstwo, nie tylko książkowych, atrakcji (fot. mat. MBP w Katowicach)
    Festyn rodzinny na os. Witosa to mnóstwo, nie tylko książkowych, atrakcji (fot. mat. MBP w Katowicach)
Kiedy: 
  • sobota 10 października 2015
Gdzie: Katowice
Osiedlowe festyny stają się co raz bardziej popularne. Okazuje się, że wcale nie trzeba jechać gdzieś daleko by dobrze się bawić. W sobotę mogą się o tym przekonać mieszkańcy osiedla Witosa i okolic.

W najbliższą sobotę, 10 października, Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach oraz Rada Jednostki Pomocniczej nr 8, organizują, w ramach Dni Os. Witosa, festyn rodzinny „Czytaj dla odmiany”.

W programie imprezy m.in. występy dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, przedstawienie Teatru Duet, koncerty – Basi Janygi z zespołem, Grzegorza Poloczka, zespołu Katowiczanie oraz muzyki filmowej w wykonaniu kwartetu smyczkowego Apotheosis.

Ponadto m.in. liczne konkursy, warsztaty czerpania papieru, pokazy ratowników medycznych, Park Naukowy Interakcje, wymiana książkowa Śląskich Blogerów Książkowych, kącik literacki dla dzieci oraz kiermasze – książki używanej, biżuterii i dekoracji z motywami literackimi. Na miejscu będzie również możliwość oddania krwi w Ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Impreza odbędzie się na skwerze przy Rzymskokatolickiej Parafii Podwyższenia Krzyża św. i św. Herberta, ul. Barlickiego 2.

Kategoria: Wydarzenia