Zwiedzić koszary i przymierzyć hełmofon

środa 14 października 2015
  • Dzień otwarty w koszarach to okazja do obejrzenia miejsc niedostępnych na co dzień (fot. materiały 34 DROP)
    Dzień otwarty w koszarach to okazja do obejrzenia miejsc niedostępnych na co dzień (fot. materiały 34 DROP)
Kiedy: 
  • piątek 16 października 2015 - sobota 17 października 2015
Gdzie: Bytom
Na co dzień zamknięta dla osób postronnych jednostka wojskowa, w której stacjonuje 34 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej zorganizuje Dzień Otwartych Koszar.

16 października pasjonaci militariów i wojskowości będą mieć rzadką okazję, by przymierzyć hełmofon i zasiąść za sterami wyrzutni rakietowej. Zwiedzający będą mogli zobaczyć też m.in. armatę przeciwlotniczą i stację naprowadzania rakiet oraz posłuchają, jak działa wojskowa radiostacja, a także poćwiczą strzelanie w symulatorze. Tego dnia odbędzie się też uroczysty apel z oprawą muzyczną w wykonaniu Orkiestry Wojskowej Bytom. Obchody tegorocznego Święta 34. Dywizjonu Rakietowego zbiegną się z otwarciem wyremontowanej Sali Tradycji. W trzech pomieszczeniach będzie można obejrzeć pamiątki, zdjęcia i sprzęty związane z historią jednostki począwszy od lat 50-tych po współczesność. Atrakcje zaplanowano od godz. 9 do 14.

Z kolei 17 października żołnierze przygotowali konkursy i zabawy sprawnościowe dla dzieci i młodzieży. Zainteresowani będą mogli przyjrzeć się również bazie do szkolenia żołnierzy.

Jednostka 34 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej mieści się w Bytomiu przy ul. Oświęcimskiej.

Kategoria: Wydarzenia