Mruczący Kocioł i Elektryczne Pchły w Forum

poniedziałek 16 listopada 2015
  • Na wystawie nie zabraknie efektownych doświadczeń m. in z ciekłym azotem (fot. foter.com)
    Na wystawie nie zabraknie efektownych doświadczeń m. in z ciekłym azotem (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • środa 18 listopada 2015 - niedziela 29 listopada 2015
Gdzie: Gliwice
W podróż do świata zmysłów zabierze nas gliwickie centrum handlowe Forum. Wystawa pod takim hasłem rozpocznie się 18 listopada. Składa się na nią aż 19 interaktywnych stanowisk i pól doświadczalnych, które potrafią nieźle zaskoczyć, szczególnie najmłodszych odbiorców.

Taka prezentacja odbywa się po raz pierwszy w Polsce. Demonstruje, jak przy pomocy zmysłów człowiek odbiera świat oraz jakie bodźce na niego działają. To ucieszy zwłaszcza młodszych gości wystawy. Intrygująco brzmią już same nazwy niektórych stanowisk, np.:  Mruczący Kocioł, Kolorowy Las, Dziecięcy Magiel czy Elektryczne Pchły.

Indywidualnie wystawę będzie można zwiedzać codziennie w godzinach pracy centrum.  Jednakże zorganizowanym grupom uczniów FORUM umożliwia korzystanie z niej w asyście profesjonalnych przewodników. Tę rolę pełnić będą naukowcy związani z Politechniką Śląską, którzy przygotowali dodatkowe atrakcje: zajęcia „Mróz jakiego nie znacie”, z widowiskowymi eksperymentami m.in. z użyciem ciekłego azotu.

W soboty i niedziele o godz. 16 goście indywidualni również będą mogli wziąć udział w podobnych zajęciach, a z asysty przewodników w godz. 14 – 17.

Wystawa będzie dostępna do 29 listopada.
Centrum Handlowe Forum mieści się w Gliwicach przy ul. Lipowej 1. 

Kategoria: Wydarzenia