Lodowa kraina i ekspres polarny

czwartek 3 grudnia 2015
  • Lodową krainę 5 i 6 grudnia odwiedzi Mikołaj, a z jej atrakcji można korzystać do 5 stycznia (fot. mat. organizatora)
    Lodową krainę 5 i 6 grudnia odwiedzi Mikołaj, a z jej atrakcji można korzystać do 5 stycznia (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 5 grudnia 2015 - wtorek 5 stycznia 2016
Gdzie: Katowice
W Silesia City Center stanęło olbrzymie lodowe miasteczko, w którym można m.in. porzucać śnieżkami i przejechać się ekspresem polarnym.

Pokryte śniegiem góry i las, lodowe przełęcze i gigantyczne słodycze - zmrożona kraina niczym z bajki „Ekspres polarny” stanęła na Placu Śląskim w Silesia City Center. W miasteczku można m.in. wsiąść do mini ekspresu polarnego i przejechać się wśród „lodowych” gór, porzucać śnieżkami do tarczy lub w magiczną górę lodową.

5 i 6 grudnia do lodowej krainy zawita św. Mikołaj wraz z Śnieżynkami, które będą rozdawać dzieciom słodycze. Specjalnie dla gościa przygotowany zostanie gigantyczny lodowy tron, na którym Święty będzie pozować do zdjęć z maluchami.

Przez cały grudzień na Placu Tropikalnym działać będzie też kiermasz świąteczny. Można na nim kupić ręcznie robione bombki i ozdoby choinkowe, łańcuchy świetlne, świece zapachowe, udekorowane choinki i stroiki, prezenty z krajowych i zagranicznych manufaktur, a także domowej roboty pierniki  i ciasta. Wszystkie atrakcje miasteczka dostępne będą do 5 stycznia. Wstęp jest bezpłatny. Mikołaj czekać będzie na najmłodszych w weekend od godz. 15 do godz. 19.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Święta tuż, tuż! Czas pomyśleć o prezentach dla dzieci (fot. pixabay.com)

Zbliża się Mikołaj, potem święta Bożego Narodzenia – czas dawania. Jak zwykle zachęcamy do zwrócenia uwagi na małe manufaktury, które tworzą nietuzinkowe rzeczy, szyte ręcznie z certyfikowanych materiałów. Polecamy też nowości książkowe oraz specjalne produkty do kąpieli.

Prezentowy zawrót głowy. Podpowiadamy co wybrać?