SILESIA BAZAAR na święta

poniedziałek 7 grudnia 2015
  • To już trzecia odsłona śląskich targów mody i dizajnu Silesia Bazaar (fot. mat. organizatora)
    To już trzecia odsłona śląskich targów mody i dizajnu Silesia Bazaar (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • sobota 12 grudnia 2015 - niedziela 13 grudnia 2015
Gdzie: Katowice
Sezon zimowy można uznać za otwarty, więc najwyższa pora rozpocząć przygotowania do świąt. Doskonałym miejscem poszukiwania prezentów dla najbliższych będą targi niezależnej mody i dizajnu Silesia Bazaar vol. 3, które objęliśmy naszym patronatem.

Silesia Bazaar odbędzie się w Katowicach 12 i 13 grudnia. Targi niezależnej mody i dizajnu to alternatywa dla zakupów w masowych sieciówkach i zatłoczonych przed świętami galeriach. Wśród wystawców znajdziemy niezależne marki modowe (dla dzieci i dorosłych) i wnętrzarskie oraz manufaktury biżuterii, przedmiotów użytkowych, a nawet producentów kosmetyków. Poza polskimi markami znajdziemy również stoisko Bohemia Design Market z produktami wybranych czeskich marek. Łącznie organizatorzy przygotowali ponad 200 stoisk.

Silesia Bazaar to nie tylko zakupy. W trakcie imprezy będzie można odwiedzić wystawę “Dizajn jest dla Ciebie”, w ramach której prezentowane są prace studentów i absolwentów katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, zaspokoić głód w strefie Gastro i odpocząć w strefie Relaksu. Organizatorzy nie zapominają również o najmłodszych uczestnikach - o ich rozrywkę zadba bawialnia “Kraina Czarów”. Ponadto na dzieci będzie czekać kącik zabaw z malowaniem twarzy, dekorowanie świątecznych pierników przygotowane przez Dom Aniołów Stróżów oraz klub hokejowy Kojotki Naprzód Janów. Zakupione przedmioty będzie można od razu na miejscu zapakować, co ułatwi przygotowania do świąt.

Do tej pory targi odbywały się w kultowym Spodku, który podczas dwóch edycji odwiedziło ponad 10 tys. osób. Organizatorzy postanowili jednak zmienić lokalizację na nowoczesne Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. W tym miejscu w listopadzie odbyła się pierwsza edycja Silesia Bazaar Kids - nowa impreza targowa dedykowana modzie dziecięcej.

Zbliżający się weekend to doskonała okazja, aby kupić dla swoich najbliższych oryginalne upominki pod choinkę. Część dochodu ze sprzedaży biletów zostanie przekazana na rzecz Fundacji Pomagamy z Uśmiechem oraz Stowarzyszenia “Dom Aniołów Stróżów”. Wstęp na targi kosztuje 5 zł dla osób w wieku od 15 do 65 lat.
 
Współgospodarzem wydarzenia jest Miasto Katowice. Wszystkie szczegóły dotyczące targów znajdziecie na stronie: silesiabazaar.pl oraz na fanpage.
Kategoria: Wydarzenia