Bezpieczne ślizgawki i ratownictwo lodowe

piątek 15 stycznia 2016
  • O niebezpieczeństwach zabaw na lodzie dowiedzą się uczestnicy pokazów ratowniczych w Będzinie (fot. mat. organizatora)
    O niebezpieczeństwach zabaw na lodzie dowiedzą się uczestnicy pokazów ratowniczych w Będzinie (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 19 stycznia 2016 - piątek 29 stycznia 2016
Gdzie: Będzin
Na terenie będzińskiego lodowiska przy ul. Sportowej 4 odbywać się będą pokazy ratownictwa lodowego. Wszystko po to, by uświadomić dzieciom i młodzieży, jak niebezpieczne są zamarznięte zbiorniki wodne i jak można pomóc nierozważnym osobom, które weszły na kruchą taflę.

Pokazy obejmą techniki samoratowania i niesienia pomocy osobom, które uległy wypadkowi na skutek załamania się lodu. Akcja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Będzina.

Organizatorzy będą jednak przede wszystkim uświadamiać uczestnikom zajęć, że nie warto ryzykować życia, ślizgając się na dzikim lodowisku. Przypomną, że tylko dobrze zorganizowane i nadzorowane lodowisko gwarantuje bezpieczeństwo i dobrą zabawę.

Akcję „Bezpieczna woda” organizują wspólnie będziński Urząd Miejski, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz z Komenda Powiatowa Policji.

Pokazy organizowane będą od 19 do 29 stycznia w godz. od 9 do 11:30. W tych godzinach lodowisko będzie nieczynne dla łyżwiarzy. Dodatkowe informacje można uzyskać w Dziale Promocji i Organizacji Imprez, pod numerem telefonu 32 267 30 07 wew. 31.

Kategoria: Wydarzenia