Chustonoszenie bez tajemnic

czwartek 28 stycznia 2016
  • Spotkanie w Mamince pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące noszenia dzieci w chustach i nosidłach (fot. mat. organizatora)
    Spotkanie w Mamince pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące noszenia dzieci w chustach i nosidłach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 17 lutego 2016
  • środa 24 lutego 2016
Gdzie: Rybnik
Chusty do noszenia niemowląt znane są od bardzo dawna, ale dziś rodzice odkrywają je na nowo. I mają w związku z tym mnóstwo pytań i obaw.

Ich wątpliwości pomoże rozwiać Barbara Salamon-Szympruch, doradca noszenia w chustach i nosidłach miękkich ClauWi. 17 lutego poprowadzi w Pracowni Twórczego Rozwoju Maminka w Rybniku pogadankę na temat chustonoszenia. Opowie, dlaczego warto nosić dziecko w ten sposób, od kiedy można to robić i jakie dobrać wiązania, by motanie było bezpieczne i zdrowe zarówno dla maluszka, jak i dla noszącego go rodzica. Będzie tez okazja do zobaczenia chust, nosideł i chustowch akcesoriów. Spotkanie przy aromatycznej herbacie przeznaczone jest dla par spodziewających się dziecka  i młodych rodziców. Koszt udziału wynosi 20 zł od osoby lub 30 zł od pary.

Kogo pogadanka zaciekawi na tyle, że będzie chciał zdobyć dodatkowe, praktyczne umiejętności z zakresu chustonoszenia, może zapisać się na warsztaty, zaplanowane w Mamince na 24 lutego. Ich uczestnicy poznają rodzaje chust, otrzymają podstawową dawkę wiedzy o kręgosłupie i układzie ruchowym dziecka w pierwszym roku życia, dobiorą chustę i rodzaj wiązania odpowiednie dla potrzeb ich i dziecka oraz nauczą się prawidłowo wiązać dziecko w chuście. Koszt udziału w warsztatach wynosi 60 zł od osoby lub 90 zł od pary.

Miejsca można rezerwować dzwoniąc pod numer 509 803 792 lub pisząc pod adres: asia.maminka@gmail.com. Obowiązuje przedpłata na konto bankowe.  Zarówno pogadanka, jak i warsztaty rozpoczną się o godz. 16:30. Maminka mieści się przy ul. Wysokiej 15.

Kategoria: Wydarzenia