Blade Day w nowym skateparku

czwartek 28 stycznia 2016
  • Na otwarciu Skate In Parku nie zabraknie sportowych atrakcji (fot. foter.com)
    Na otwarciu Skate In Parku nie zabraknie sportowych atrakcji (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • sobota 6 lutego 2016
Gdzie: Chorzów
Rodzinny wypad na rolki zimą? To możliwe w Skate In Parku, który otwarty zostanie 6 lutego w Chorzowie przy ul. Targowej 5. Z okazji inauguracji działalności nowego obiektu, zaplanowano pierwszy chorzowski Blade Day.

Zawody w jeździe ekstremalnej, turniej hokeja i pokaz mistrzyni slalomu - to tylko część atrakcji, które czekać będą na fanów rolkarstwa. Impreza adresowana jest nie tylko do profesjonalistów, ale i do amatorów.

Dla poczatkujących zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty jazdy na rolkach. Pod okiem instruktorów będzie można nauczyć się bezpiecznego skręcania oraz hamowania. Bardziej doświadczeni rolkarze mogą wystartować w zawodach amatorskiej ligi slalomu i turnieju hokeja. W programie nie zabraknie także pokazów profesjonalistów, m.in. Eweliny Czapli, zawodniczki ze światowej czołówki slalomu na rolkach.

W dzień imprezy bilet wstępu na Skate in Park kosztować będzie 5 zł, zaś start w zawodach - 10 zł. Za darmo będzie można wypożyczyć sprzęt oraz wziąć udział w warsztatach.

Zapisy na zawody rozpoczną się o godz. 13. Godzinę później zaplanowano początek eliminacji, zaś początkujący rolkarze w tym czasie będą mogli wziąć udział w warsztatach I Love Rolki. O godz. 16 zaplanowano turniej hokeja na rolkach i zawody Amatorskiej Ligi Slalomowej. Półtorej godziny później odbędą się zawody Blade Cross, a o godz. 18 - finały we wszystkich konkurencjach. Od godz. 19 będzie można pojeździć na rolkach przy muzyce na żywo.

Kategoria: Wydarzenia