Pchła Szachrajka na dworcu

poniedziałek 28 marca 2016
  • Pchła Szachrajka zostanie wystawiona na deskach Teatru Żelaznego (fot. mat. organizatora)
    Pchła Szachrajka zostanie wystawiona na deskach Teatru Żelaznego (fot. mat. organizatora)
  • Książka pt. "Przygody Pchły Szachrajki" Jana Brzechwy ukazała się po raz pierwszy w 1946 roku (fot. mat. Teatru Żelaznego)
    Książka pt. "Przygody Pchły Szachrajki" Jana Brzechwy ukazała się po raz pierwszy w 1946 roku (fot. mat. Teatru Żelaznego)
Kiedy: 
  • niedziela 16 października 2016
Gdzie: Katowice
Znana bajka Jana Brzechwy pt. „Pchła Szachrajka” zagości na deskach Teatru Żelaznego, który mieści się na dworcu PKP w Katowicach-Piotrowicach.

Mała, krnąbrna i psotną Pchełką przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji i powodów do śmiechu. Twórcami spektaklu są znani i nagradzani artyści śląskich teatrów dla dzieci: Dariusz Wiktorowicz –reżyser, były dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, zdobywca wielu nagród za reżyserię spektakli dla dzieci, Marta Marzęcka – wieloletnia aktorka Teatru Banialuka w Bielsku-Białej, zdobywczyni Złotej Maski (2012) za stworzone  role w spektaklach dla dzieci oraz Piotr Wiśniewski – aktor, pomysłodawca i założyciel Teatru Żelaznego. Zrealizował 8 premier w tym spektakle dla dzieci.

Przedstawienie odbędzie się 16 października o godz. 12 i 16. Bilety w cenie 20 zł .

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy