Wielkie święto małych czytelników

środa 30 marca 2016
  • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia (fot. foter.com)
    Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • niedziela 3 kwietnia 2016 - niedziela 10 kwietnia 2016
Gdzie: Katowice
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest 2 kwietnia, w urodziny pisarza Hansa Christiana Andersena. W tym roku salon Empik Silesia w Katowicach przedłuża świętowanie aż do 10 kwietnia.

Obchody rozpoczną się 2 kwietnia spotkaniem z Wojciechem Bonowiczem, Laureatem Nagrody Literackiej Gdynia. Pisarz przeczyta fragmenty swojej najnowszej książki „Misiu Fisiu ma dobry dzień, dobry dzień”, ilustrowanej przez Bartka „Fisza” Waglewskiego. Później zaplanowano warsztaty tworzenia kolorowych zakładek do książek, które umilą dzieciom każdą lekturę.

3 kwietnia w salonie Empik Silesia królować będą Bolek i Lolek, bohaterowie kultowej kreskówki. Konkursy z nagrodami oraz gry i zabawy, w tym malowanie buzi i tworzenie zwierzątek z balonów, zostaną przygotowane wraz z wydawnictwem Znak, publikującym książki o dwóch urwisach.

W ramach dalszego świętowania Agnieszka Antoniewicz, ilustratorka współpracująca z dwutygodnikiem „Świerszczyk” i autorka kolorowanki „Księżniczki. Rysuj, zgaduj, koloruj”, poprowadzi 9 kwietnia warsztaty rysunkowe dla dzieci. Zainspirują one maluchy do stworzenia projektu sukienki dla księżniczki oraz autorskich wzorów inspirowanych kolorowanką.

Z kolei podczas warsztatów 10 kwietnia dzieci będą mogły stworzyć z filcu, patyczków, plasteliny oraz piórek własnego mola książkowego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia, które zawsze zaczynają się w południe, jest darmowy. Empik Silesia mieści się w Silesia City Center przy ul. Chorzowskiej 107.W

Kategoria: Wydarzenia