Uszatek, Koralgol i Parauszek w zamku

niedziela 3 kwietnia 2016
  • Na wystawie zaprezentowane zostaną postacie z bajek pochodzące z Muzeum Zabawek i Zabawy (fot. mat. organizatora)
    Na wystawie zaprezentowane zostaną postacie z bajek pochodzące z Muzeum Zabawek i Zabawy (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 8 kwietnia 2016 - niedziela 5 czerwca 2016
Gdzie: Sosnowiec
Postaci z bajek popularnych dawniej i dziś będą bohaterami wystawy w Sosnowieckim Centrum Sztuki - Zamku Sieleckim. W czasie jej trwania w placówce odbywać się będą również bajkowe warsztaty.

Wystawa „Mój bajkowy bohater” przyjedzie do Sosnowca z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Wśród eksponatów znajdą się m.in. kultowe postacie, stworzone w łódzkim studiu Se-ma-for, czyli Miś Uszatek, Koralgol i Parauszek.

Wystawa otwarta zostanie w piątek 8 kwietnia, a następnego dnia rozpocznie się bajkowy weekend. W jego ramach Monika Kempara i Karolina Skrzeczkowska poprowadzą kreatywne warsztaty plastyczne i zabawy oraz będą snuć opowieści o tym, jak powstają bajki i dlaczego kochamy bohaterów z kreskówek. Zarówno sobotnie, jak i niedzielne zajęcia zaplanowano od godz. 16.

Z kolei 28 i 29 maja o tej samej porze przewidziano atrakcje w ramach weekendu mamy i dziecka. Zaplanowano m.in. tworzenie bajkowego bohatera, który może stać się ozdobą pokoju dziecięcego. Dzieci dowiedzą się też, w jaki sposób bawili się ich rodzice, którzy zamiast komputera mieli trzepak przed blokiem i kawałek gumy lub kredy.

Wstęp na każde spotkanie kosztuje 5 zł od osoby. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 32 297 90 76.

Wystawę można będzie zwiedzać do 5 czerwca.

Kategoria: Wydarzenia