Silesia Dzieci z 5. Rajdem Mikołowsko-Żorskim

czwartek 7 kwietnia 2016
 • Silesia Dzieci zaprasza rodziców i dzieci na 5. Rajd Mikołowsko-Żorski (fot. mat. organizatora)
  Silesia Dzieci zaprasza rodziców i dzieci na 5. Rajd Mikołowsko-Żorski (fot. mat. organizatora)
 • Rowerowa Akademia Juniora zadba o ekstremalne emocje prezentując mrożące krew w żyłach triki rowerowe, poprowadzi też zajęcia dla najmłodszych (fot. mat. RAJ)
  Rowerowa Akademia Juniora zadba o ekstremalne emocje prezentując mrożące krew w żyłach triki rowerowe, poprowadzi też zajęcia dla najmłodszych (fot. mat. RAJ)
 • Centrum Edukido zapewni superzabawę klockami Lego Education (fot. mat. Edukido)
  Centrum Edukido zapewni superzabawę klockami Lego Education (fot. mat. Edukido)
 • Znany z programu "You Can Dance" Rafał "Tito" Kryla poprowadzi warsztaty taneczne dla dzieci, które zakończą się wielką bitwą taneczną (fot. mat. Tito Dance Studio)
  Znany z programu "You Can Dance" Rafał "Tito" Kryla poprowadzi warsztaty taneczne dla dzieci, które zakończą się wielką bitwą taneczną (fot. mat. Tito Dance Studio)
 • Na dynamiczny, muzyczny show zaproszą Siostry Wajs (fot. mat. Sióstr Wajs)
  Na dynamiczny, muzyczny show zaproszą Siostry Wajs (fot. mat. Sióstr Wajs)
 • Konkursy, zabawy, zwierzątka z baloników, basen z kulkami - to wszystko przygotuje dla dzieci Sala Zabaw Kraina Czarów (fot. mat. Krainy Czarów)
  Konkursy, zabawy, zwierzątka z baloników, basen z kulkami - to wszystko przygotuje dla dzieci Sala Zabaw Kraina Czarów (fot. mat. Krainy Czarów)
 • Niesamowite dmuchańce, a także malowanie buzi i plecenie warkoczyków zapewni Sala Zabaw Nibylandia (fot. mat. Nibylandii)
  Niesamowite dmuchańce, a także malowanie buzi i plecenie warkoczyków zapewni Sala Zabaw Nibylandia (fot. mat. Nibylandii)
 • Niesamowite dmuchańce, a także malowanie buzi i plecenie warkoczyków zapewni Sala Zabaw Nibylandia (fot. mat. Nibylandii)
  Niesamowite dmuchańce, a także malowanie buzi i plecenie warkoczyków zapewni Sala Zabaw Nibylandia (fot. mat. Nibylandii)
 • Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych poprowadzi warsztaty dotyczące elektryczności (fot. mat. Muzeum Energetyki)
  Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych poprowadzi warsztaty dotyczące elektryczności (fot. mat. Muzeum Energetyki)
 • 24 kwietnia w ramach rajdu czeka wiele atrakcji w Miasteczku Westernowym Twinpigs (fot. materiały Twinpigsu)
  24 kwietnia w ramach rajdu czeka wiele atrakcji w Miasteczku Westernowym Twinpigs (fot. materiały Twinpigsu)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
 • sobota 23 kwietnia 2016
Gdzie: Mikołów
W sobotę 23 kwietnia w Mikołowie odbędzie się największa na Śląsku impreza motorsportowa – jubileuszowy, 5. Rajd Mikołowsko-Żorski. Podczas rajdu każdy znajdzie coś dla siebie ‒ także najmłodsi fani motoryzacji. Portal SilesiaDzieci.pl przygotował mnóstwo atrakcji, które wypełnią mikołowski rynek już od godz. 12.30.

Miłośnicy motoryzacji na pewno nie będą się nudzić w Mikołowie. Swoistą podróż przez historię motoryzacji rozpoczną samochody biorące udział w zlocie pojazdów zabytkowych. Teraźniejszość reprezentować będą nie tylko rajdówki biorące udział w rajdzie, ale też pobudzające wyobraźnię samochody supersportowe, jak Ferrari czy Porsche. Ekipa z miesięcznika Top Gear zaprezentuje z kolei przyszłość motoryzacji – samochody elektryczne. Program atrakcji dla dzieci został podzielony na bloki tematyczne bezpośrednio związane z motoryzacją oraz takie, które będą dla maluchów odskocznią od głównego motywu imprezy. Podczas wielu z nich najmłodsi będą mogli wykazać się swoimi talentami i kreatywnością.

Warsztaty konstruowania pojazdów – Centrum Edukido

Animatorzy z Centrum Edukido poprowadzą zajęcia, podczas których maluchy będą mogły poznać tajniki budowy modeli pojazdów m.in. z klocków Lego Education. Poza tym będzie można w przystępny sposób dowiedzieć się, jak działają w samochodach układy przeniesienia napędu i kierowniczy oraz skrzynia biegów. Przewidziano też zabawy z klockami Lego Technic oraz wyścigi aut ekologicznych – napędzanych gumkami i żaglami. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – modele aut marki Lego.

„Pozytywne konstruowanie – magnetyzmu i prądu ujarzmienie” – Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych

Zajęcia przygotowane przez Muzeum Energetyki z Łazisk Górnych to doskonała okazja, aby poznać właściwości magnesu i przekonać się, jaki jest jego związek z prądem elektrycznym. Podczas rajdu można będzie obejrzeć pokaz samochodów z napędem elektrycznym, dlatego eksperci z Muzeum Energetyki pokażą najmłodszym, jak działają takie układy. Zapoznają ich też z zasadami funkcjonowania sprzętów wykorzystywanych w życiu codziennym. Na koniec dzieci będą mogły stworzyć własne układy elektryczne i elektroniczne. Dla najaktywniejszych uczestników zajęć przewidziano nagrody, m.in. przewodniki po Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, bezpłatne wejściówki na zajęcia w Muzeum Energetyki oraz gadżety.

Rowerowa Akademia Juniora

Profesjonaliści z Rowerowej Akademii Juniora przygotowali zapierający dech w piersiach pokaz efektownych ewolucji rowerowych – na wysokości, na równoważni, skoki po samochodzie. Następnie uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił na torze przeszkód. Aby trochę ostudzić emocje zaplanowano zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Hulajdusza na hulajnodze

Będzie też okazja przetestować hulajnogi elektryczne. Właściciel sklepu internetowego www.hulasklep.pl zaprezentuje, jakie są możliwości takich sprzętów, opowie o ich ekologicznym charakterze i o tym, jak mogą być wykorzystywane oraz jak mogą ułatwić życie codzienne.  

Występy i warsztaty taneczne z finalistą „You Can Dance”

O godz. 13 rozpocznie się występ znanego z pierwszej edycji programu You Can Dance Rafała „Tito” Kryli i jego zespołu NoGravitation. Z pewnością hip-hop, funky i break dance prezentowane na scenie, poruszą niejednego malucha, dlatego zaraz po występie zaplanowano kilka bloków warsztatowych z samym mistrzem. Finałem będzie wielka bitwa na taniec, której zwycięzcy otrzymają nagrody.

Muzyczny show – Siostry Wajs & Stonoga

O godz. 14.30 na dynamiczny, muzyczny show zaproszą Siostry Wajs & Stonoga, których piosenki można usłyszeć w największych stacjach radiowych i telewizyjnych. Ich wydana w grudniu płyta pt. „Kolorowa Stonoga” wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a teledysk do jej tytułowego utworu zobaczyło na portalu YouTube już ponad 150 tys. odbiorców (tutaj można obejrzeć ten teledysk: youtube/SiostryWajs) W trakcie godzinnego koncertu maluchy zostaną zaproszone przez artystki do wspólnej zabawy, podczas której będzie można wygrać ciekawe nagrody – kolorowe koszulki z logo zakręconej stonogi. Będzie to również okazja, aby poprosić wokalistki o specjalną dedykację na płycie.

Atrakcje z Nibylandii

Przez cały czas trwania imprezy dzieci będą mogły korzystać z atrakcji przygotowanych przez Salę Zabaw Nibylandia. Do dyspozycji maluchów będą dmuchańce: olbrzymi statek, ścianka wspinaczkowa oraz dart. Będzie można odwiedzić też kąciki zabaw i konkursów samochodowych oraz pozwolić sobie na pomalowanie twarzy w fantazyjne wzory, a także na zaplecenie warkoczyków. Dzieci będą zabawiały przyjazny klaun, sympatyczna Mysia Nibysia.

Zabawy prosto z Krainy Czarów

O najmłodsze szkraby zadbają animatorki z Sali Zabaw Kraina Czarów, które zorganizują ciekawe konkursy i zrobią dla każdego chętnego wymarzone zwierzątko z balonów. Do dyspozycji dzieci będą basen z kulkami i mały dmuchaniec ze zjeżdżalnią, a także gigantyczne klocki i ‒ jak na imprezę rajdową przystało ‒ całkiem spore samochody zabawkowe.

Zabawa potrwa do godz. 19.30. Wszystkie atrakcje dla dzieci będą bezpłatne.

Rajd na Dzikim Zachodzie

Kontynuacja imprezy odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia, w Żorach. Tego dnia w Miasteczku Westernowym Twinpigs na gości czekać będzie wystawa samochodów elektrycznych – wszak to właśnie Dziki Zachód był świadkiem ujarzmiania elektryczności. Około godz. 13 przez Miasteczko przejadą samochody zabytkowe. Po uroczystym przejeździe na Main Street zaparkują pojazdy, które pojawią się w Twinpigs w ramach zlotu. Co ważne dla wszystkich w tym dniu wejście na teren Miasteczka Twinpigs będzie bezpłatne, jedynie poszczególne atrakcje będą biletowane. 

Zapraszamy serdecznie!

Kategoria: Wydarzenia