Cesarskie cięcie czy natura?

poniedziałek 9 maja 2016
  • O zagrożeniach jakie niesie za sobą cesarskie cięcie i medycznych wskazaniach do niego opowiedzą specjaliści (fot. mat. organizatora)
    O zagrożeniach jakie niesie za sobą cesarskie cięcie i medycznych wskazaniach do niego opowiedzą specjaliści (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 24 maja 2016
Gdzie: Katowice
Wciąż wzrasta liczba kobiet, które mimo braku wskazań medycznych, proszą w szpitalach o cesarskie cięcie. Jeśli jesteś przyszłą mamą i masz wątpliwości dotyczące naturalnego porodu to spotkanie jest dla Ciebie.
Konferencja „Cesarskie cięcie czy natura?” to spotkanie zorganizowana przez Śląską Izbę Lekarską w odpowiedzi na rosnącą liczbę urodzeń przez cesarskie cięcie. Moda na „cesarkę na życzenie” buduje złudne wyobrażenie o porodzie z pomocą chirurgicznej interwencji. O tym kiedy powinna zostać podjęta decyzja o cesarce, jakie niesie ze sobą zagrożenia dla matki i dziecka opowiedzą specjaliści z zakresu ginekologii i neonatologii. Spotkanie odbędzie się 24 maja o godz. 10 w siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej przy ul. Grażyńskiego 49A w Katowicach.
 
Konferencja zorganizaowana jest w ramach społecznego cyklu ŚIL „Nie żyj złudzeniami – zdrowie jest najważniejsze”. Więcej informacji pod nr tel. 793 48 33 99.
Kategoria: Wydarzenia