Ekoodpowiedzialni – piknik rodzinny

piątek 20 maja 2016
  • Leśny Piknik Ekoodpowiedzialni to mnóstwo atrakcji dla całych rodzin (fot. mat. organizatora)
    Leśny Piknik Ekoodpowiedzialni to mnóstwo atrakcji dla całych rodzin (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 22 maja 2016
Gdzie: Katowice
Leśny Piknik rodzinny to sporo atrakcji dla dużych i małych, a wszystkie łączyć będzie jeden temat przewodni: odpowiedzialność za środowisko naturalne.

Piknik w katowickim Parku Leśnym odbędzie się 22 maja i rozpocznie o godz. 11. Wśród ekoodpowiedzialnych pojawią się leśnicy, pracownicy Wydziału Kształtowania Środowiska, Straż Miejska, naukowcy, nauczyciele i uczniowie, którzy udowodnią uczestnikom pikniku, że dbanie o przyrodę jest nie tylko ważne, ale też ciekawe.

Dla najmłodszych zaplanowano eksperymenty i pokazy naukowe. Dzieci będą miały możliwość nauki rozpoznawania tropów zwierząt oraz zasadzenia roślin. Obejrzą oczyszczalnie ścieków i dostrzegalnię przeciwpożarową.  

Tego dnia w Parku Leśnym pojawią się również wystawcy z Przystanku Śniadanie. Imprezę zakończy koncert zespołu Carrantouhill.

Co 20 minut z przystanku przy ulicy Mickiewicza w Katowicach odjeżdżać będzie specjalny autobus S1, przygotowany z myślą o uczestnikach pikniku. W autobus będzie można wsiąść także na dworcu oraz przy ulicy Jagiellońskiej i Francuskiej.

Kategoria: Wydarzenia