W Sosnowcu Dzień Dziecka trwa cały tydzień

środa 25 maja 2016
  • Tydzień Dziecka to siedem dni atrakcji dla dzieci w Sosnowcu (fot. mat. organizatora)
    Tydzień Dziecka to siedem dni atrakcji dla dzieci w Sosnowcu (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 26 maja 2016 - środa 1 czerwca 2016
Gdzie: Sosnowiec
Już po raz czwarty w Sosnowcu z okazji Dnia Dziecka odbędzie się impreza pod nazwą Tydzień Dziecka. Przez cały tydzień w różnych punktach miasta na najmłodszych czekać będą atrakcje.

Tydzień Dziecka rozpocznie się w czwartek 26 maja. Tego Dnia dzieci i młodzież do lat 18 może za darmo skorzystać z atrakcji Poziomu 450. Z kolei na Górce środulskiej wystartuje plenerowe kino dla dzieci. Seanse odbywać się będą do wtorku o godz. 17, a w niedzielny finał od 11 do 18.

W sobotę o 10 rozpoczną się Wielkie Rodzinne Zawody Rowerowe Bike Atelier XC. By wziąć w nich udział należy zgłosić się na stronie: http://bikeateliermaraton.pl/. Przez cały dzień animacje dla dzieci na Górce Środulskiej będzie organizować Baby Planet, nie zabraknie też ścianki wspinaczkowej z instruktorem. W Pałacu Schoena między 12, a 15 dzieci mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach plastycznych i eksperymentach.

Wieli finał Tygodnia Dziecka odbędzie się w niedzielę. Już o 11 rozpocznie się Piknik Ekologiczny z dmuchańcami i ekologicznymi animacjami dla najmłodszych. Dodatkowymi atrakcjami będą liczne stoiska z zabawami i pokazami dla dzieci, trening z piłkarzami Zagłębia Sosnowiec czy występy Klauna Kluseczki.

Szczegółowy program  na stronie wydarzenia

Kategoria: Wydarzenia