Olimpiada przedszkolaka
- sobota 4 czerwca 2016
Olimpiada przedszkolaka wystartuje 4 czerwca o godz. 12 na boisku Stadionu Śląskiego ze sztuczną nawierzchnią. Organizatorzy przygotowali zestaw konkurencji sportowych m.in.: tor przeszkód, skok w dal, strzały piłką do bramki czy sprint na bieżni, w których przedszkolaki ( w wieku od 3 do 7 lat) będą mogły spróbować swoich sił. Chętni do zabawy otrzymają specjalne karty, na których będą odnotowywać wyniki. Warunkiem zaliczenia Olimpiady jest obecność osoby dorosłej oraz w trakcie zmagań oraz sportowy strój.
Tego dnia na dzieci czekają również dodatkowe atrakcje: malowanie twarzy, zabawy z piłką z Brazilian Soccer Schools i zajęcia sportowe z Socatots.
Dla każdego uczestnika olimpiady przewidziano pamiątkowy medal i upominki. Udział w imprezie jest bezpłatny. Zabawa potrwa do godz. 18.