Industrialne święto techniki

środa 8 czerwca 2016
  • Industriada to prawie 400 wydarzeń w różnych miejscach regionu (fot. mat. organizatora)
    Industriada to prawie 400 wydarzeń w różnych miejscach regionu (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 11 czerwca 2016
Prawie 400 wydarzeń w różnych miejscach regionu odbędzie się w ten weekend pod szyldem Industriady. Każda edycja tej imprezy pełna była atrakcji dla dzieci. Co organizatorzy przygotowali w tym roku?

W Bielsku-Białej atrakcje czekają w Starej Fabryce, gdzie dzieci będą mogły stworzyć obrazki z nici i uszyć sobie maskotki.

W chorzowskiej Hucie Królewskiej najmłodsi zwiedzający wezmą udział w warsztatach plastycznych, a starsi spróbują sił w grze terenowej „Zakodowane legendy”. „Śladami Sztygara i Utopca” wyruszą Ci, którzy odwiedzą Szyb Prezydent. Poza grą terenową będzie też budowanie kartonowego szybu oraz ścianka wspinaczkowa i warsztaty.

Dmuchańce, karuzele i piknikowe atrakcje czekają na terenie Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi. Na warsztatach plastycznych dzieci stworzą tam orkiestrę górniczą i odkryją sekret czarnego minerału w grze terenowej.

W Gliwicach w Muzeum Techniki Sanitarnej dzieci pobawią się z animatorami, gdy rodzice będą chcieli skorzystać z atrakcji Industriady. Na terenie Radiostacji przygotowane będą quizy i kolorowanki, będzie można zbudować też kartonową wieżę radiową. Malowanie replik żeliwnych plakiet i warsztaty z węglem czekają w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego, a w Starej Fabryce Drutu zobaczycie przedstawienie o „Przygodach małego Beboka Papioka”.

Industriada odbędzie się też w kilku miejscach Katowic. To mnóstwo atrakcji: gry i warsztaty wokół Art Najf Festiwalu w Szybie Wilson, Jarmark Industrialny na Giszowcu, gry miejskie „Ceramicy” i „Architekci” oraz teatrzyk Kamishibai na Nikiszowcu, porcelanowe gry i zabawy w Fabryce Porcelany, a także cynkowe warsztaty w Walcowni Cynku. Na terenie Muzeum Śląskiego dzieci wcielą się w konstruktorów, którzy stworzą własne mechanizmy.

Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych przygotowało m.in. warsztaty RoboKids, w Mysłowicach dzieci ugaszą pożar, w Pszczynie wydrukują sobie miasto, a w świętochłowickiej Wieży KWK Polska wezmą udział w śląskich animacjach.

Atrakcje dla dzieci przewidziano również m.in. na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku, w Pałacu Schoena w Sosnowcu,  w Tarnowskich Górach, Ustroniu, Zabrzu czy Żarkach.

Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić, a dokładny ich opis znajdziecie na stronie Industriady. Tam tez dowiecie się o dodatkowych połączeniach autobusowych, kolejowych i tramwajowych, które pomogą Wam szybko przemieścić się miedzy Industrialnymi lokalizacjami. 

Kategoria: Wydarzenia