Filmowe podróże w nieznane

niedziela 3 lipca 2016
  • "Filmowe podróże w nieznane" to cykl wakacyjnych spotkań dla dzieci (fot. mat. organizatora)
    "Filmowe podróże w nieznane" to cykl wakacyjnych spotkań dla dzieci (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • wtorek 12 lipca 2016
Gdzie: Sosnowiec
W każdy wtorek wakacji w Auli Biblioteki Głównej w Sosnowcu mali widzowie odbywać będą szaloną, filmową podróż w czasie i przestrzeni wraz z bohaterami swych ulubionych bajek. Wstęp wolny.

"Filmowe podróże w nieznane" to cykl wtorkowych spotkań dla najmłodszych. Odbywają się one w Auli Głównej Biblioteki w Sosnowcu (ul. Kościelna 11). W najbliższy wtorek poznamy małego, lecz bardzo silnego chłopica, który wiedzie spokojne życie u boku przybranych rodziców. Jednak ogromna siła i nieuwaga młodego bohatera, co krok wpędza go w kłopoty. Opiekunowie widząc, jak wyjątkowy jest ich podopieczny, wyznają dziecku prawdę o jego pochodzeniu. Chłopak pragnąc dostać się na Olimp – górę, na szczycie której siedzibę ma jego prawdziwy ojciec  - musi udowodnić, że na to zasługuje. Przeszkadza mu w tym wujek, spiskujący przeciw bratu i co krok próbujący uśmiercić bratanka.

Wejście do auli będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu.

Filmowe podróże w nieznane” stanowią część projektu MBP „Tam i z powrotem, czyli literacki wehikuł przygód”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja literatury i czytelnictwa”.

Więcej szczegółów można uzyskać pod adresem: kinga.baranowska@biblioteka.sosnowiec.pl, lub numer telefonu 32 266 43 76 (po godz. 15 pod numer 32 266 64 72) lub do dyżurujących bibliotekarzy we wszystkich placówkach MBP.

Kategoria: Wydarzenia