Wakacje w Spodku i MCK

środa 6 lipca 2016
  • W MCK i Spodku wakacje zapowiadają się imponująco (fot. mat. organizatatora)
    W MCK i Spodku wakacje zapowiadają się imponująco (fot. mat. organizatatora)
Kiedy: 
  • piątek 1 lipca 2016 - niedziela 14 sierpnia 2016
Gdzie: Katowice
Wydaje Wam się, że Miejskie Centrum Kultury w Katowicach stworzono tylko dla konferencji i kongresów, a w Spodku odbywają się wyłącznie koncerty i mecze? Nic bardziej mylnego. W wakacje zaplanowano w tych miejscach wiele atrakcji.

Przez niemal całe wakacje, bo do drugiej połowy sierpnia w Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Każdego dnia tygodnia odbywać się będą różne aktywności.

Poniedziałki i środy to dni treningów sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W sali gimnastycznej Spodka odbywać się będą zajęcia z koszykówki oraz dyscyplin rakietowych – tenisa stołowego i badmintona. Treningi prowadzone będą przez instruktorów, koszt udziału
w zajęciach wynosi 5 zł.  

We wtorki i czwartki, sala wielofunkcyjna Międzynarodowego Centrum Kongresowego
w Katowicach zamieni się w rolkowisko. Doświadczeni oraz początkujący miłośnicy deskorolek, rowerów i rolek znajdą tu przeszkody, profesjonalny sprzęt oraz miniskatepark przeznaczony do nauki podstaw jazdy na desce, rolkach, BMX oraz hulajnodze. Korzystanie
z rolkowiska i miniskateparku będzie bezpłatne. Udział w warsztatach prowadzonych przez zawodowego instruktora jazdy na rolkach to koszt 10 zł.

W każdy czwartek lipca i sierpnia to czas na seanse Letniego Kina Antyradia. W zależności od pogody – na placu pomiędzy MCK i Spodkiem lub w dolnym holu MCK – o godz. 20 na fanów X muzy czekać będą najlepsze tytuły filmowe, konkursy, 200 wygodnych leżaków oraz strefa gastronomiczna. W repertuarze Letniego Kina Antyradia znajdą się m.in.: „Grand Budapest Hotel”, „Nietykalni”, „Casino Royale”, „Obcy: Decydujące Starcie”, a dla najmłodszych kinomaniaków np. „Księga Życia”.

W sobotnie przedpołudnia, łączące naukę tańca z gimnastyką korekcyjną, bezpłatne warsztaty dla dzieci w różnym wieku prowadzić będą w Międzynarodowym Centrum Kongresowym instruktorki z Dziecięcego Centrum Tańca Majery.

Historia powstania, ciekawostki architektoniczne, wybrane zakamarki Spodka i MCK prezentowane będą podczas niedzielnych wycieczek po obiektach. Przewodnik oprowadzał będzie grupy w dwóch turach – o godz. 11 oraz 15. Zwiedzanie potrwa około 1,5 godziny, jest bezpłatne po dokonaniu wcześniejszego zgłoszenia.

Przez całe wakacje otwarte jest także bistro Tarasy Spodka, w którym przeżywać można sportowe emocje trwającego turnieju finałowego Mistrzostw Europy w piłce nożnej,
a w sierpniu również Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Szczegółowy harmonogram i informacje o zapisach na poszczególne zajęcia znajdują się na stronie www.mckkatowice.pl.

 

Kategoria: Wydarzenia