W świecie owadów

czwartek 14 lipca 2016
  • Wiele o pszczołach i innych owadach dowiecie się na zajęciach w Willi Caro (fot. foter.com)
    Wiele o pszczołach i innych owadach dowiecie się na zajęciach w Willi Caro (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • sobota 16 lipca 2016
Gdzie: Gliwice
Muzeum w Gliwicach przygotowało dla dzieci wiele ciekawych spotkań i zajęć. Te najbliższe przybliżą uczestnikom tajemniczy świat owadów.

Zajęcia, które odbędą się 16 lipca w Willi Caro to propozycja dla rodziców z dziećmi w wieku od 7 do 10 lat. O godz. 13 rozpoczną się półtoragodzinne warsztaty „Owady polskich pól i łąk”, na których przybliżonych zostanie kilka najbardziej charakterystycznych gatunków owadów występujących na polskich łąkach takich jak np. ważki, komary czy koniki polne.  Oprócz pozyskanej wiedzy uczestnicy zajęć wyniosą ze sobą samodzielnie wykonaną ważkę lub konika polnego.

Z kolei o godz. 14.30 bohaterami zajęć zostaną pszczoły. Uczestnicy poznają odpowiedzi na pytania: czym różni się osa od pszczoły? Jak przebiega proces zapylania? Jak powstaje miód i jakie są jego rodzaje oraz jakie są przyczyny ginięcia pszczół? Jak możemy im pomóc? Następnie dzieci stworzą poidełka oraz domki dla dzikich pszczół oraz innych pożytecznych owadów.

Po warsztatach będzie można bezpłatnie zwiedzić wystawę „Architekci, artyści, zabójcy i grabarze. W świecie owadów Jean’a Henri Fabre’a”.

Koszt udziału w zajęciach to 1 zł. Ze względu na ograniczoną ilość wymagane są zapisy pod numerem telefonu 783 560 006. 

Kategoria: Wydarzenia