Dzień dobry, Panie Amadeuszu

wtorek 19 lipca 2016
  • "Dzień dobry, Panie Amadeuszu!" to bezpłatne widowisko literacko-muzyczne, które odbędzie się w sosnowieckiej bibliotece (fot. mat. organizatora)
    "Dzień dobry, Panie Amadeuszu!" to bezpłatne widowisko literacko-muzyczne, które odbędzie się w sosnowieckiej bibliotece (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 22 lipca 2016
Gdzie: Sosnowiec
Sosnowiecka biblioteka zaprasza wszystkie dzieci na niezwykłe wakacyjne spotkanie z muzyką klasyczną – będzie mnóstwo zabawy i sporo konkursów.

22 lipca o godz. 11 w Auli Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11 odbędzie się widowisko muzyczno-literackie „Dzień dobry, Panie Amadeuszu!”. Będzie to okazja do poznania życia i twórczości Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Poza prezentacją najsłynniejszych utworów genialnego kompozytora, odbędzie się m.in. konkurs taneczny „Z menuetem na salonach”, podczas którego dzieci będą miały za zadanie odwzorować zaobserwowane wcześniej taneczne figury, konkurs muzyczny „Eine Kleine Nachtmusik inaczej” polegający na zanuceniu znanej kompozycji, quiz z wiedzy na temat życia i twórczości Mozarta, układanie puzzli z jego wizerunkiem – oczywiście na czas oraz konkurs na najciekawszy kostium z epoki. Spotkanie zakończy odtańczenie menueta w kostiumach wspólnie z bibliotekarzami. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. 

Wstęp bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do przebrania się w stroje nawiązujące do epoki, w której żył kompozytor. 

Kategoria: Wydarzenia