Pograjcie w Muzeum Śląskim

poniedziałek 25 lipca 2016
  • Strefa Gier Planszowych w Muzeum Śląskim dostępna będzie przez cały sierpień (fot. mat. Muzeum Śląskie)
    Strefa Gier Planszowych w Muzeum Śląskim dostępna będzie przez cały sierpień (fot. mat. Muzeum Śląskie)
Kiedy: 
  • poniedziałek 1 sierpnia 2016 - środa 31 sierpnia 2016
Gdzie: Katowice
Muzeum Śląskie to miejsce, które lubi małych gości. By umilić im wakacyjne zwiedzanie i urozmaicić muzealne spacery stałym bywalcom stworzono Strefę Gier Planszowych.

Strefa Gier Planszowych daje możliwość zagrania w otoczeniu sztuki. Specjalnie dla rodzin z dziećmi przygotowano szereg tytułów dostępnych przez cały sierpień w godzinach zwiedzania Muzeum. Wystarczy zajrzeć do Galerii Plastyki Nieprofesjonalnej i stoczyć rozgrywkę w otoczeniu barwnych dzieł przedstawiających śląskie pejzaże, górnicze osady i miasteczka.

Muzeum Śląskie otwarte jest w godz. 10-20 od wtorku do niedzieli. 

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Dopilnujmy, by wakacje były dla dzieci czasem radości (fot. foter.com)

Lato i wakacje to dla najmłodszych czas wolności i zabawy. Niestety, to również czas, kiedy dzieci bardziej niż w innych porach roku narażone są na choroby i wypadki. Dlatego lekarze Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach opracowali  listę siedmiu najczęstszych wakacyjnych zagrożeń dla zdrowia dzieci.

Autorami listy są lekarze pracujący na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym GCZD, jednego z największych szpitali dziecięcych w Polsce. W przygotowanym zestawieniu zwracają uwagę, kiedy wizyta w szpitalu z chorym dzieckiem jest konieczna. - Czasem wystarczy wizyta u lekarza rodzinnego. Są jednak sytuacje, kiedy wizyta w szpitalu jest niezbędna - mówi Barbara Kunsdorf-Bochnia, kierownik SOR w GCZD.

Lista prezentuje się następująco:


 

7 wakacyjnych zagrożeń dla zdrowia dzieci