Premiera z Latem w Teatrze

poniedziałek 8 sierpnia 2016
  • "Żeby nie zgubić" to tytuł spektaklu przygotowanego w ramach programu Lato w Teatrze (fot. foter.com)
    "Żeby nie zgubić" to tytuł spektaklu przygotowanego w ramach programu Lato w Teatrze (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • sobota 13 sierpnia 2016 - niedziela 14 sierpnia 2016
Gdzie: Katowice
W ramach programu Lato w Teatrze młodzież brała udział w warsztatach teatralnych pod okiem specjalistów. Uwieńczeniem ich pracy jest spektakl, który zobaczyć można w Pałacu Młodzieży.

Pokazy spektaklu odbędą się w Pałacu Młodzieży - 13 sierpnia o godzinie 17 oraz 14 sierpnia o godzinie 16.

Spektakl „ZNZ / Żeby nie zgubić” to opowieść-eksperyment, która dotyczy wirtualnego świata. Przez dwa tygodnie uczestnicy warsztatów Lata w teatrze, organizowanych przez Fundację Szafa Gra, Pałac Młodzieży w Katowicach i Teatr Śląski, mierzyli się z zagadnieniem internetowego i technologicznego świata. Stworzyli w ten sposób swoistą galerię osobliwości, zbiór opowieści, z którymi nie tylko warto się zapoznać, ale także zachować i poddać późniejszej refleksji.

Czego poszukujemy w wirtualnym świecie? Kogo tam spotykamy? Spróbujmy otworzyć internetową przeglądarkę i zagłębić się w przestrzeń vlogerów, życiowych poradników, forów czy mediów społecznościowych. Odnajdziemy tam rzeczywistość, która rządzi się swoimi prawami. Świat, który posiada własną estetykę oraz kodeks postępowania. Kto jest w stanie go zrozumieć? Do kogo adresowane są pojawiające się w przestrzeni internetu opowieści? Zamiast krytykować i oceniać, zachęcamy do przyjrzenia się, co niesie ze sobą ten świat – zawieszony gdzieś pomiędzy wirtualnością i realnością. Dlaczego z niego korzystamy? Co nam daje, a co zabiera?

Wstęp na spektakle jest darmowy.

 

 

Kategoria: Wydarzenia