Szklany ul i wirowanie miodu

piątek 26 sierpnia 2016
  • Wokół plonów i zbliżającej się jesieni toczyć się będą zabawy w Warowni Pszczyńskich Rycerzy (fot. mat. organizatora)
    Wokół plonów i zbliżającej się jesieni toczyć się będą zabawy w Warowni Pszczyńskich Rycerzy (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 3 września 2016 - niedziela 4 września 2016
Gdzie: Pszczyna
Ul ze szkła, przez które jak na dłoni widać pracę pszczół, wirowanie miodu i konkurs władania cepem - takie atrakcje czekać będą na gości imprezy „To, co chłop z pola zwiózł, czyli dary matki natury”, zaplanowanej w Warowni Pszczyńskich Rycerzy.

Impreza, związana z czasem plonów i obficie rodzącej na przełomie lata i jesieni natury, odbędzie się 3 i 4 września. W te dni Warownię odwiedzi Andrzej Białas z Pasieki JuRajskiej, którzy przywiezie ze sobą pokazowy szklany ul. Wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć z bliska, jak pracują pszczoły. Pod specjalnym namiotem odbędzie się wirowanie miodu oraz inne czynności z tym związane. Miody i pozostałe produkty z pasieki łasuchy będą mogły kupić, by skonsumować w domu.

Wśród atrakcji zaplanowano tory sprawnościowe dla dzieci i konkurs władania cepem. Dzieci i młodzież do lat 15 wchodzą za darmo, starsi za dukata (równowartość 10 zł do wykorzystania w restauracji). Impreza planowana jest w godz. od 11 do 22.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy