Bądź widoczny na drodze

poniedziałek 5 września 2016
  • To już siódma edycja kampanii "Odblaskowi - siła bezpieczeństwa" (fot. mat. organizatora)
    To już siódma edycja kampanii "Odblaskowi - siła bezpieczeństwa" (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 10 września 2016 - niedziela 11 września 2016
Kampania edukacyjna „Odblaskowi – Siła bezpieczeństwa” ma na celu propagowanie odpowiedzialnych zachowań na drodze, a w szczególności noszenia elementów odblaskowych przez najmłodszych i ich rodziców. Podczas spotkania będzie można otrzymać odblaskowe opaski oraz wziąć udział w zabawach.
Nikogo nie trzeba przekonywać o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na ubraniu, choć w codziennym pośpiechu łatwo o tym zapomnieć.  Dlatego podczas spotkań organizatorzy rozdadzą uczestnikom odblaskowe opaski.
 
W te dni w pasażu galerii handlowej stanie interaktywne Bezpieczne Miasteczko. Będą na nim odwzorowane główne elementy miasta – budynki, drogi, przejścia dla pieszych oraz światła drogowe. Tak odwzorowana przestrzeń pomoże dzieciom wyćwiczyć umiejętności, niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drodze. Dodatkowo najmłodsi będą mogli wziąć udział w licznych zabawach i animacjach. Wśród nich będzie  wielkoformatowa gra edukacyjna „Zebra w mieście” oraz warsztaty, na ktrórych maluchy będą mogły wykonać maski superbohaterów, a następnie zapozować w nich do zdjęcia na tle specjalnej fotościanki.
 
Spotkanie w ramach kampanii „Odblaskowi – Siła bezpieczeństwa” odbędzie się w godz. 11-17 10 września w Centrum Handlowym Auchan Katowice oraz 11 września w CH Auchan Sosnowiec. 
Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Dzieci w drodze do i ze szkoły narażone są na szereg niebezpieczeństw (fot. materiały Kogis.pl)

Niedawno rozpoczął się rok szkolny. Nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw jakie czyhają na pociechę np. podczas przemieszczania się ze szkoły na zajęcia dodatkowe. O czym maluch powinien pamiętać? Jakie zasady mu wpoić? Zobaczcie.

Bezpieczne dziecko w drodze do szkoły

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Majówka, wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy