Warsztaty brudnych rąk i nóg

poniedziałek 12 września 2016
  • Warsztaty z sensoplastyki to uczta dla dziecięcych zmysłów (fot. mat. organizatora)
    Warsztaty z sensoplastyki to uczta dla dziecięcych zmysłów (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 8 października 2016
Gdzie: Katowice
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach organizuje warsztaty sensoplastyki, na których dzieci będą beztrosko się brudzić. Zabawy ekologicznymi i biodegradowalnymi materiałami plastycznymi są w pełni bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci.

Na zajęciach z sensoplastyki dzieci z rodzicami wspólnie stworzą ciastolinę, lampę naftową, ciecz nienewtonowską, dywan sensoryczny, żelkolinę, farbę witrażową, puchnącą farbę, piasek czy gluty.

Dzięki kolorowej stymulacji wesprzecie rozwój zmysłów, wspomożecie budowanie dziecięcej świadomości ciała i przestrzeni, zadbacie o usprawnienie ruchowe i rozwój poznawczy. Sensoplastyka to przede wszystkim stymulowanie zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku, dzięki kolorowemu brudzeniu.

Warsztaty odbędą się 8 października o godzi. 10 w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach. Koszt udziału to 25 zł za dziecko (rodzice nie ponoszą kosztów uczestnictwa), w przypadku rodzeństwa – każde dziecko 20 zł. Na warsztaty należy zabrać wygodny strój na zmianę.

Zapisy: tel. 32/2017 778, e-mail: kjeruszka@rik.katowice.pl.

Kategoria: Wydarzenia