Opowieść-eksperyment w Pałacu Młodzieży

wtorek 13 września 2016
  • "ZNZ / Żeby nie zgubić" to spektakl przygotowany przez młodzież biorącą udział w letnich warsztatach (fot. mat. organizatora)
    "ZNZ / Żeby nie zgubić" to spektakl przygotowany przez młodzież biorącą udział w letnich warsztatach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 15 września 2016
Gdzie: Katowice
W ramach programu Lato w Teatrze młodzież brała udział w warsztatach teatralnych pod okiem specjalistów. Uwieńczeniem ich pracy jest spektakl, który zobaczyć można w Pałacu Młodzieży.

Pokaz spektaklu odbędzie się w Pałacu Młodzieży w Katowicach, 15 września o godzinie 18.  

Spektakl „ZNZ / Żeby nie zgubić” to opowieść-eksperyment, która dotyczy wirtualnego świata. Przez dwa tygodnie uczestnicy warsztatów organizowanych przez Fundację Szafa Gra, Pałac Młodzieży w Katowicach i Teatr Śląski, mierzyli się z zagadnieniem internetowego i technologicznego świata. Stworzyli w ten sposób swoistą galerię osobliwości, zbiór opowieści, z którymi nie tylko warto się zapoznać, ale także zachować i poddać późniejszej refleksji.

Czego poszukujemy w wirtualnym świecie? Kogo tam spotykamy? Spróbujmy otworzyć internetową przeglądarkę i zagłębić się w przestrzeń vlogerów, życiowych poradników, forów czy mediów społecznościowych. Odnajdziemy tam rzeczywistość, która rządzi się swoimi prawami. Świat, który posiada własną estetykę oraz kodeks postępowania. Kto jest w stanie go zrozumieć? Do kogo adresowane są pojawiające się w przestrzeni internetu opowieści? Zamiast krytykować i oceniać, zachęcamy do przyjrzenia się, co niesie ze sobą ten świat – zawieszony gdzieś pomiędzy wirtualnością i realnością. Dlaczego z niego korzystamy? Co nam daje, a co zabiera?

Wstęp na spektakle jest darmowy.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy