Święto miłośników tramwajów

wtorek 20 września 2016
  • Wiele atrakcji czeka na odwiedzających zajezdnię w Będzinie 24 września (fot. foter.com)
    Wiele atrakcji czeka na odwiedzających zajezdnię w Będzinie 24 września (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • sobota 24 września 2016
Gdzie: Będzin
Jak co roku, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Tramwaje Śląskie organizują dzień otwarty jednej ze swoich zajezdni. Tym razem będzie to zajezdnia w Będzinie
Tegoroczny Dzień Otwarty przypada w 85. rocznicę połączenia sieci tramwajowych Śląska i Zagłębia. Bezpośrednie połączenie linią tramwajową Katowic z Sosnowcem nastąpiło w 1931 r. Z tej okazji Tramwaje Śląskie przygotowały atrakcje dla całych rodzin.
 
Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Będzinie, zaplanowany na 24 września, rozpocznie parada tramwajów, która wyruszy z zajezdni w Katowicach Zawodziu o godz. 10. Stamtąd skieruje się przez Sosnowiec do zajezdni w Będzinie, gdzie dotrze o godz. 11. Podczas parady zobaczyć będzie można wszystkie typy wagonów eksploatowanych przez Tramwaje Śląskie.
 
Na mecie parady czekać będzie całodzienna impreza, podczas której będzie można zwiedzić zajezdnię i warsztat zwrotnic, obejrzeć wystawę taboru tramwajowego i technicznego oraz wystawę o historii tramwajów w regionie. Wraz z instruktorem będzie się można także pouczyć jazdy tramwajem. Zaplanowano pokazy mycia tramwaju w myjni i wykolejenia tramwaju. Na pamiątkę każdy chętny będzie mógł wybić sobie pamiątkowy znaczek.
 
Wśród atrakcji towarzyszących przewidziano koncerty, pokazy akrobacji, tańca, iluzji, występy kabaretowe i spektakl teatru ognia. Dodatkowo zaplanowano wystawę sprzętu policyjnego, wojskowego i straży pożarnej, pokaz udzielania pierwszej pomocy, pokaz dynamiczny VI batalionu powietrznodesantowego z Gliwic, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, symulatory wypadków samochodowych, alkogogle oraz stoiska gastronomiczne.
 
Ponadto na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 6 w godz. od 9 do 13.30 będzie można kibicować w drużynom uczestniczącym w turniejach piłki nożnej i siatkówki plażowej.
 
Program dnia otwartego dostępny jest na stronie www.tramwajeslaskie.eu oraz na plakatach w tramwajach. Chętnych na miejsce imprezy dowiozą linie specjalne kursujące z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Czeladzi i Będzina. Rozkład jazdy wagonów specjalnych dostępny jest na stronie internetowej Tramwajów Śląskich.
Kategoria: Wydarzenia