Srebrnym pociągiem do kopalni

wtorek 25 października 2016
  • Trasę Katowice - Bytom - Kopalnia Srebra można przejechać kupując jeden bilet (fot. mat. prasowe)
    Trasę Katowice - Bytom - Kopalnia Srebra można przejechać kupując jeden bilet (fot. mat. prasowe)
Kiedy: 
  • niedziela 30 października 2016
  • niedziela 6 listopada 2016
  • niedziela 13 listopada 2016
  • niedziela 20 listopada 2016
  • niedziela 27 listopada 2016
Srebrny pociąg na trasie z Katowic do Bytomia, a stamtąd wąskim torem do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach kursować będzie w każdą niedzielę do końca listopada.

Nowa propozycja wycieczek umożliwia przejazdy pociągami Kolei Śląskich i Górnośląskich Kolei Wąskotorowych tam i z powrotem oraz zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. To jeden z najbardziej znanych obiektów Szlaku Zabytktów Techniki, zgłoszy do wpisu na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Trasę Katowice – Bytom – Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach i z powrotem będzie można przejechać kupując jeden, wspólny bilet – pierwszy odcinek trasy pociągiem Kolei Śląskich, a drugi - pociągiem Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. - W składzie wąskotorowego pociągu pojadą wagony częściowo otwarte, a temperatura w kopalni wynosi około 10 stopni, dlatego na wyprawę Srebrnym Pociągiem przyda się cieplejszy strój - mówi Kamil Czarnecki, prezes Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

Srebrny Pociąg będzie kursował w każdą niedzielę do 27 listopada. Początek trasy to stacja Katowice, skąd o 11:37 wyruszy pociąg Kolei Śląskich (kierunek Lubliniec, przyjazd na stację Bytom o 12:06). Następnie, w Bytomiu, po zaplanowanej przesiadce na tzw. „5 peron” Bytom Wąskotorowy, o 12:30 wyruszy pociąg Górnośląskich Kolei Wąskotorowych do stacji Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra (przyjazd 13:10). W godzinach od 13:30 do 15:30 będzie trwało zwiedzanie kopalni oraz Skansenu Maszyn Parowych.

Powrotny pociąg wąskotorowy ze stacji Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra wyjedzie o 15:50. by do Bytomia Wąskotorowego dotrzeć na 16:30. Natomiast z Bytomia pociąg Kolei Śląskich do Katowic odjedzie o godz. 16.59 (przyjazd o godz. 17:24). Bilet normalny kosztuje 49 zł, a ulgowy, przysługujący dzieciom oraz młodzieży i osobom uczącym się (do 26 roku życia) - 39 zł (za okazaniem ważnej legitymacji).

Cena biletu obejmuje zarówno przejazd, jak i zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra z przewodnikiem.

Bilety można kupić w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu głównym w Katowicach (w godz. od 8:00 do 19:30) oraz w dniu wycieczek (tylko w przypadku wolnych miejsc) tuż przed odjazdem pociągu wąskotorowego na przystanku Bytom Wąskotorowy.

Po szczegóły można zadzwonić na całodobową infolinię Kolei Śląskich (tel.: 727 030 030) lub do Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych (tel.: 666 904 142). Organizatorami wycieczek są Koleje Śląskie, Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. 

Kategoria: Wydarzenia