Na ANNUM posłuchacie inaczej

niedziela 30 października 2016
  • ANNUM KIDS to warsztaty muzyczne dla dzieci zorganizowane w ramach ANNUM Festwival (fot. mat. organizatora)
    ANNUM KIDS to warsztaty muzyczne dla dzieci zorganizowane w ramach ANNUM Festwival (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 5 listopada 2016 - niedziela 6 listopada 2016
ANNUM Festival to jedyny całoroczny festiwal muzyki dawnej na Śląsku. Kolejne wydarzenia festiwalowe, koncert oraz warsztaty dla dzieci, związane będą z uroczystością Wszystkich Świętych.

Na wyjątkowy koncert REQUIEM możecie wybrać się 5 listopada o godz. 19 do Kościoła św. Jadwigi w Chorzowie oraz 6 listopada o godz. 16 do Kościoła pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach.  Formacja LÚTHIEN CONSORT przywróci tradycyjnym pieśniom o życiu Świętych ich pierwotny, barokowy wymiar. Białemu głosowi śpiewaczki towarzyszyć będą rzadko spotykane instrumenty takie jak: szpinet, arcylutnia, lira korbowa czy dudy.

Nie zabraknie też tradycyjnych zajęć muzycznych ANNUM KIDS, które zatytułowane będą "REQUIEM dla dur i moll" i poświęcone będą tematyce muzyki współczesnej. Odbędą się 5 listopada o godz. 13 w Chorzowskim Centrum Kultury i 6 listopada w Tarnogórskim Centrum Kultury. W czasie warsztatów ANNUM KIDS dzieci dowiedzą się jak słuchać inaczej, zgłębiać dźwięki przyrody, miasta, brzmienia mikrotonowe, orkiestrowe i solowe.

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 4-7 lat. Wstęp 1 zł.

Wszystkie szczegóły oraz zapisy na zajęcia (do 31 października na stronie www.annumfestival.pl Kolejne zajęcia w ramach ANNUM KIDS odbędą się 17 i 18 grudnia. 

Kategoria: Wydarzenia