Święto gier wszelakich dla małych i dużych

poniedziałek 14 listopada 2016
  • International Games Day @ Your Library odbędzie się 19 listopada (fot. foter.com)
    International Games Day @ Your Library odbędzie się 19 listopada (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • sobota 19 listopada 2016
Gdzie: Gliwice
Na International Games Day @ Your Library zaprasza wszystkich, którzy kochają wszelkiego rodzaju gry, a także tych, którzy jeszcze nie zdążyli się od nich uzależnić, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach.

International Games Day @ Your Library jest częścią międzynarodowej akcji zainicjowanej przez American Library Association. 19 listopada od godz. 10 do 15 w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17 będzie można grać na planszy i na konsoli, uciekać z escape roomu, szukać kodów QR, brać udział w warsztatach tworzenia gier, grze storytellingowej i turnieju układania puzzli na czas. Uczestnicy imprezy dowiedzą się także więcej o geocachingu i e-sporcie. Będzie można również sprawdzić swoją wiedzę w quizie z nagrodami, przygotowanym przez Stowarzyszenie Gier Planszowych Gambit oraz poznać gry gliwickiego wydawnictwa 2Pionki. Specjalnie przygotowany program pozwoli dobrze się bawić zarówno dzieciom, jak i dorosłym

Przez cały dzień w bibliotece czekać będą stoliki z grami planszowymi. O godz. 10 rozpoczną się równocześnie spotkanie na temat Geogachingu, czyli poszukiwaniu skarbów za pomocą dobiornika GPS oraz zabawa w literacki escape room (na tę drugą atrakcję trzeba zarezerwować miejsce pisząc na adres: instrukcyjny@biblioteka.gliwice.pl).

O godz. 11 zaplanowano równocześnie prezentację gry storytellingowej „The Journey Game” oraz pojedynek puzzloukładaczy. W samo południe będzie można z kolei posłuchać o e-sporcie i profesjonalnym graniu, a o godz. 13 odbędą się: quiz z nagrodami oraz warsztaty tworzenia gier planszowych dla dzieci.

Kategoria: Wydarzenia