Barbórka w muzeum

niedziela 27 listopada 2016
  • Fragment obrazu: "Jest taki dzień", Erwin Sówka, 2008, olej, płótno, wł. Muzeum Śląskiego w Katowicach (fot. FB Muzeum Śląskie)
    Fragment obrazu: "Jest taki dzień", Erwin Sówka, 2008, olej, płótno, wł. Muzeum Śląskiego w Katowicach (fot. FB Muzeum Śląskie)
Kiedy: 
  • sobota 3 grudnia 2016 - niedziela 4 grudnia 2016
Gdzie: Katowice
W ulokowanym na terenie dawnej kopalni „Katowice” Muzeum Śląskim nie może zabraknąć wydarzeń związanych ze świętem górników. Zaplanowano ciekawe propozycje zarówno dla dzieci i dorosłych.

Pracownicy Muzeum Śląskiego zainspirowani tradycją górniczą i postacią św. Barbary zapraszają najmłodszych na warsztaty z cyklu „Muzeum dla malucha”. W sobotę 3 grudnia o godz. 11 i 14 dzieci przyjrzą się wizerunkom św. Barbary w malarstwie, grafice oraz rzeźbie i spróbują wykonać prace plastyczne, używając do tego celu węgla. Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku 4-6 lat. Bilety w cenie 7 zł można zakupić w kasie Muzeum Śląskiego lub online poprzez system: http://bilety.muzeumslaskie.pl .

Z kolei dorośli będą mogli wziąć udział w wykładzie dr Beaty Piechy-van Schagen  „Barbórka a Dzień Górnika. Górnicze świętowanie 4 grudnia”. O godz. 16 prelegentka opowie o sposobach świętowania dnia św. Barbary i o tym jak stare barbórkowe tradycje mieszają się z nowymi. Największą atrakcją będzie koncert Orkiestry Dętej KWK Katowice pod kierunkiem Damiana Łebka, który odbędzie się o godz. 18. 

Kategoria: Wydarzenia