Manufaktura świętego Mikołaja

poniedziałek 5 grudnia 2016
  • Urząd Miasta w Sosnowcu zamieni się w manufakturę św. Mikołaja (fot. mat. organizatora)
    Urząd Miasta w Sosnowcu zamieni się w manufakturę św. Mikołaja (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 9 grudnia 2016
Gdzie: Sosnowiec
Święty Mikołaj otworzy swoją manufakturę w budynku Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Znajdzie się w niej miejsce na kącik, w którym dzieci będą pisać listy, aby pod choinką znaleźć wymarzone prezenty.

Po Manufakturze Świętego Mikołaja będzie się można przejechać świąteczną kolejką elektryczną. Znajdzie się też miejsce na fotobudkę, dzięki której najmłodsi ekspresowo zrobią sobie świąteczne zdjęcia. Zaaranżowana zostanie również pracownia, gdzie będą powstawały choinkowe ozdoby. W manufakturze zaplanowano także modelowanie balonów, dekorowanie pierników, występy artystyczne oraz konkursy. Zabawę poprowadzi Maciej Musiał, aktor znany m.in. z seriali „Rodzinka.pl” czy „Czas honoru”, a pomagać będą mu elfy.

Otwarcie Manufaktury Świętego Mikołaja połączone zostanie z uruchomieniem lodowiska na placu przed Urzędem Miejskim. Na tafli pojawi się bałwanek, który wspólnie z dziećmi będzie się bawił na lodzie. Swoje umiejętności zaprezentują również hokeiści Zagłębia Sosnowiec oraz tancerki. Wstęp na lodowisko będzie kosztował złotówkę w godz. od 9 do 15 oraz 2 zł w godz. od 16 do 21. Koszt wypożyczenia łyżew to 2 zł, a ostrzenia łyżew - 5 zł.

Sporą atrakcją będzie ogromna świąteczna kula śnieżna. Kilka osób jednocześnie będzie mogło do niej wejść i poczuć klimat świątecznego miasta - wewnątrz będzie sypał śnieg.

Kulminacją sosnowieckiej Manufaktury Świętego Mikołaja będzie ceremonia zapalenia światełek na miejskiej choince po godz. 16. Poprzedzi je szpaler złożony z sosnowieckich przedszkolaków.

9 grudnia, od godz. 14 do 18 Mikołaj zaprasza do swojej Manufaktury w budynku Urzędu Miejskiego przy alei Zwycięstwa 20.

Kategoria: Wydarzenia